Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum nr 2 w Lublinie im. KEN

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum nr 2 w Lublinie im. KEN"— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum nr 2 w Lublinie im. KEN
Prezentacja multimedialna na temat Osiedla „Kalinowszczyzna” Rada Miasta Lublin

2 Wywiad z Radnym Rady Osiedla „Kalinowszczyzna”
Wywiad z Panem Edmundem Waryszakiem Radnym Rady Osiedla „Kalinowszczyzna” Jakie inwestycje zostały dokonane na terenie dzielnicy Kalinowszczyzna w ciągu ostatnich 20 lat ? Tych inwestycji było wiele. Najważniejszą z nich była termomodernizacja bloków, polegało to na dociepleniu stropów mieszkań. Obecnie prowadzimy ocieplenie stropów mieszkań od poziomu piwnic. Wymienione zostały także drzwi oraz okna, które wielokrotnie były dewastowane przez mieszkańców i spróchniałe. Okna zostały wymienione na plastikowe, co pozwala na znaczne oszczędności cieplne. Zmodernizowane zostało też centralne ogrzewanie. Polegało to na wymianie zaworów centralnego ogrzewania, których do tej pory nie było we wszystkich mieszkaniach, co powodowało problemy z regulacją ciepła. W tej chwili mieszkańcy mają zawory termostatyczne, dzięki którym mogą regulować temperaturę w mieszkaniach. Wywiad z Radnym Rady Osiedla „Kalinowszczyzna”

3 Wywiad z Radnym Rady Osiedla „Kalinowszczyzna”
Wywiad z Panem Edmundem Waryszakiem Radnym Rady Osiedla „Kalinowszczyzna” Co nowego dzieje się na osiedlu ? W tej chwili na osiedlu nic się nowego nie buduje. Osiedle było tak zaprojektowane, że nie ma możliwości dobudowy nowych budynków. Skąd są pieniądze na nowe projekty ? W administracji osiedla dysponujemy punktem nieruchomości budynkowej. Nieruchomość budynkowa składa się z kilku budynków, bądź może być jednobudynkowa i te pieniądze, które w ciągu roku zostaną zebrane na fundusz remontowy są rozdysponowane między innymi na projekty i remonty w wybranym budynku. Im więcej dana nieruchomość ma tych pieniędzy, tym szybciej można wykonać najpilniejsze prace. Wywiad z Radnym Rady Osiedla „Kalinowszczyzna”

4 Wywiad z Radnym Rady Osiedla „Kalinowszczyzna”
Wywiad z Panem Edmundem Waryszakiem Radnym Rady Osiedla „Kalinowszczyzna” Jakie według Pana są największe potrzeby naszego osiedla ? Nierozwiązanym problemem jest brak miejsc postojowych. Bardzo wzrosła ilość samochodów na osiedlu w ostatnim 10-leciu. Można powiedzieć, że trzykrotnie, albo i więcej. Mamy też problemy takie jak dewastacje, szczególnie przez młodzież, malowanie graffiti na odnowionych pięknie elewacjach, niszczenie ławek, śmietników. Są to duże koszty, niepotrzebnie ponoszone przez naszych mieszkańców Skąd się biorą zmiany na osiedlu i kto jest ich głównym inicjatorem ? Są to obowiązki administratora, które ciążą na spółdzielni i administracji, np. przeglądy placów zabaw. Po przeglądzie spisywany jest protokół, na podstawie którego robione są najpilniejsze prace, ujmowane do planu remontów, napraw i konserwacji na dany rok w osiedlu. Wywiad z Radnym Rady Osiedla „Kalinowszczyzna”

5 Wywiad z Radnym Rady Osiedla „Kalinowszczyzna”
Wywiad z Panem Edmundem Waryszakiem Radnym Rady Osiedla „Kalinowszczyzna” Jakie są najbliższe plany dotyczące osiedla ? Mamy w planach budowę około 42 miejsc postojowych dla aut, chcemy doświetlić osiedle lampami solarnymi, które będą wykorzystywały energię słoneczną do oświetlenia placu między szkołą a przedszkolem, czyli przejście przy boisku. Chcemy również troszeczkę wzmocnić monitoring osiedla. Przewidujemy montaż dwóch kamer, które będą monitorowały część osiedla przy ulicy Lwowskiej i Okrzei 10, tam gdzie mamy najwięcej problemów z utrzymaniem ładu i porządku Czy szykują się zmiany z dziedziny sportu na terenie osiedla ? Tak. Mamy boisko szkolne, gdzie można pograć w piłkę nożną i ręczną, ale trzeba je odnowić. Powstanie „mini orlik” w wąwozie z zapleczem socjalnym, gdzie będzie można skorzystać z toalety i pryszniców. Myślę, że boisko będzie przydatne dla naszego osiedla i nie tylko. Wywiad z Radnym Rady Osiedla „Kalinowszczyzna”

6 Wywiad z Radnym Rady Osiedla „Kalinowszczyzna”
Wywiad z Panem Edmundem Waryszakiem Radnym Rady Osiedla „Kalinowszczyzna” Ile czasu będzie trwała budowa ? W tym roku ma już być podobno ukończone. Inwestorem są miasto Lublin i gmina Lublin, które w tej chwili prowadzą prace. Boisko jest już ogrodzone. Sądzę, że w czerwcu na Dzień Dziecka może być już gotowe. Jak się Panu współpracuje z radnymi oraz władzami miasta ? Chcieliśmy, żeby urzędnicy zreperowali chodnik przy Lwowskiej do Kalinowszczyzny. Dzięki temu gimnazjaliści mogą bezpiecznie pójść do szkoły. Wysłaliśmy petycje do miasta, prosiliśmy o remont boiska przy ul. Krzemienieckiej. Wywiad z Radnym Rady Osiedla „Kalinowszczyzna”

7 Wywiad z Radnym Rady Osiedla „Kalinowszczyzna”
Wywiad z Panem Edmundem Waryszakiem Radnym Rady Osiedla „Kalinowszczyzna” Czy jest coś, co mógłby Pan określić za swój sukces ? Ociepliliśmy budynki, jest ładniej i wygodniej. Zbudowaliśmy nowe place zabaw, jest więcej zieleni, bo usunęliśmy asfalt w niektórych miejscach. W budynkach jest mniej awarii, nie ma problemów z dostawą gazu czy prądu. Z jakim problemem najczęściej zwracają się do Pana mieszkańcy ? Najczęściej mieszkańcy skarżą się na przeciekające dachy, oblodzone rynny i zacieki na ścianach. Chcemy zamontować podgrzewacze rynien i rur, dzięki czemu woda będzie lepiej spływać. Wywiad z Radnym Rady Osiedla „Kalinowszczyzna”

8 Dzielnica „Kalinowszczyzna”

9 Dzielnica „Kalinowszczyzna”

10 Pan Edmund Waryszakiewicz
Dziękujemy za udzielenie cennych informacji Panu Edmundowi Waryszakiemu Radnemu Rady Osiedla „Kalinowszczyzna” Pan Edmund Waryszakiewicz

11 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Olga Karczmarz III A Paulina Tomczyk IIIA Gimnazjum nr 2 im. KEN Ul. Lwowska Lublin Elżbieta Kutyła – opiekun zespołu Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Gimnazjum nr 2 w Lublinie im. KEN"

Podobne prezentacje


Reklamy Google