Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

20 lat wspólnie – czyli co zmieni ł o si ę w Nidku, dzi ę ki dzia ł aniom samorz ą du gminnego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "20 lat wspólnie – czyli co zmieni ł o si ę w Nidku, dzi ę ki dzia ł aniom samorz ą du gminnego."— Zapis prezentacji:

1 20 lat wspólnie – czyli co zmieni ł o si ę w Nidku, dzi ę ki dzia ł aniom samorz ą du gminnego.

2 Zabytkowy kościół w Nidku, pod wezwaniem Św. Szymona i Judy Tadeusza. Kościół ten powstał w XIV wieku. Jest on drewniany, o konstrukcji zrębowej. W jego stworzenie wówczas zaangażowali się mieszkańcy wsi Nidek. Niedawno, odbyła się renowacja kościoła, między innymi dzięki gminie, która w pewnym stopniu sfinansowała to przedsięwzięcie. Nidek cieszy się popularnością, gdyż jest odwiedzany przez wiele osób, które pragną zobaczyć naszą wioskę, głównie powyższy Kościół. Dziękuję gminie która sprawiła, że o wsi dowiedzieli się inni i chcą oni zobaczyć jak żyjemy.

3 Dworek Dwór ten pochodzi z końca XVIII wieku. Został zbudowany przez rodzinę Bobrowskich. Gdy nie spełniał warunków, aby w nim zamieszkać (zdjęcie), gmina postanowiła go wyremontować. W odnowionym dworku, powstało publiczne przedszkole. Jednak kilka lat temu zostało ono przeniesione do ZSP im. Mikołaja Kopernika w Nidku. Aktualnie dworek ten został sprzedany przez gminę. Wokół budynku znajduje się piękny, zabytkowy park krajobrazowy.

4 Szkoła im. Mikołaja Kopernika Szkoła ta powstała w 1896 roku. Kilka lat temu, placówka została wyremontowana. A następnie stworzono nowe pomieszczenia poprzez dobudowanie nowego skrzydła szkoły. Znajdują się tam teraz dwie klasy wraz z biblioteką na piętrze oraz kuchnia z jadalnią na parterze.

5 Boisko szkolne W 2008 roku rozpoczęto przebudowę boiska szkolnego przy ZSP Nidek, dzięki hojności gminy, która postanowiła przekazać fundusze na ten szczytny cel. Wcześniej murawą była prawdziwa trawa, przez co teren był nierówny, z kolei teraz boisko pokrywa sztuczna trawa. Jest ono skonstruowane w taki sposób, że można na nim uprawiać różne sporty. Prace ukończono w kwietniu następnego roku uroczystym otwarciem, na które przybyło wiele ważnych osób.

6 Plac zabaw przy ZSP Nidek W ostatnich latach, przy szkole powstał plac zabaw dla dzieci. Tworzono go stopniowo, najpierw wykarczowano rosnące tam drzewa, następnie powoli zaczęto przywozić przedmioty służące najmłodszym do zabawy: huśtawkę, zjeżdżalnię… Dzięki gminie, dzieci mile i przyjemnie spędzają czas. Rozmowa z przedszkolakiem: Bardzo lubię chodzić do przedszkola, bo wiem, że tam mogę się super bawić z kolegami na placu zabaw. Huśtawka jest najlepsza, bo nie mam takiej przy domku.

7 Drogi gminne w Nidku Aleja Kasztanowa Wcześniej Teraz Kwiczale Teraz Wcześniej Fragment wypowiedzi mieszka ń ca Nidku: Wcześniej drogi te były w bardzo złym stanie, iż sprawiały, że ciężko było się gdziekolwiek dostać. Obecnie cieszę się z działań jakie gmina wkłada w naprawę tych dróg, bo dzięki niej lepiej się mi żyje.

8 Drogi gminne – ciąg dalszy Wcześniej większość dróg w Nidku była kamienista. Natomiast z biegiem lat gmina zaczęła stopniowo je odnawiać, pokrywając je asfaltem. Dzięki temu wizerunek Nidku znacznie się odmienił. W ostatnim czasie stworzono drogi między innymi na: Alei Kasztanowej, Kwiczalach, Żabiej Ulicy, Bernie… Z naszych uzbieranych informacji możemy śmiało wywnioskować, że w znacznym stopniu działania te poprawiły warunki życia mieszkańcom.

9 Inne zasługi gminy Co s ą dzi o dzia ł aniach gminy jeden z mieszka ń ców naszej wioski: Aktualnie jestem bardzo zadowolony z pracy naszej gminy, która wkłada swe starania w to, by nasza miejscowość wyglądała jak najlepiej. Podoba mi się to, że urząd ten utrzymuje w należytym porządku wiele miejsc, np. przystanki autobusowe. Również popieram to, że tereny nieprzynoszące gminie większych dochodów zostały przez nią sprzedane, a uzyskane pieniądze pomyślnie wykorzystane. Najbardziej cieszy mnie fakt, że życie mieszkańców wsi nie jest obojętne gminie. Jestem dumny z tego, że należę do tej gminy, a nie innej.

10 Inne zasługi gminy - ciąg dalszy Na korzyść mieszkańców tej wsi, Urząd Gminy nadal wkłada swe starania w to, aby miejscowość ta wyglądała coraz lepiej. Świadczą o tym następujące rzeczy: * utrzymuje w należytym porządku przystanki, dba o to, by prezentowały się jak najlepiej, * sfinansowała stworzenie oczyszczalni ścieków przy miejscowych blokach, * przekształciła budynek, w którym niegdyś znajdowała się szkoła, na dom socjalny, który aktualnie jest wynajmowany przez rodziny, * sprzedała tereny, które nie przynosiły żadnej korzyści gminie. Uzyskane pieniądze gmina przeznaczyła na naprawy dróg oraz inne cele… * podpisała umowę z ZGKiM Andrychów mającą na celu wywóz i utylizację zanieczyszczeń i odpadów, * Gmina Wieprz podjęła duże starania w zainstalowaniu instalacji ściekowej w gminie

11 Wykona ł y : Anna Pułka i Klaudia Wolas Opiekun : Pan Andrzej Saferna Uczęszczamy do ZSP im. Mikołaja Kopernika w Nidku. Jesteśmy uczennicami klasy II gimnazjum. W materiale zostały wykorzystane informacje, które uzyskałyśmy z wywiadów z mieszkańcami Nidku.


Pobierz ppt "20 lat wspólnie – czyli co zmieni ł o si ę w Nidku, dzi ę ki dzia ł aniom samorz ą du gminnego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google