Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Urzekające kwiatki w gimpie Samouczek. Tworzymy Nowy obraz o wymiarach 500x500px. Wybieramy ikonkę File w górnym lewym rogu i New…, powinno się nam pojawić

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Urzekające kwiatki w gimpie Samouczek. Tworzymy Nowy obraz o wymiarach 500x500px. Wybieramy ikonkę File w górnym lewym rogu i New…, powinno się nam pojawić"— Zapis prezentacji:

1 Urzekające kwiatki w gimpie Samouczek

2 Tworzymy Nowy obraz o wymiarach 500x500px. Wybieramy ikonkę File w górnym lewym rogu i New…, powinno się nam pojawić okno create a new image zmieniamy wymiary i klikamy OK. Wybieramy ikonkę File w górnym lewym rogu i New…, powinno się nam pojawić okno create a new image zmieniamy wymiary i klikamy OK.

3 Wypełniamy [Shift+B] obraz czarnym kolorem. Naciskamy Shift+B i klikamy na nasz kwadrat 500x500, powinien pokolorow ać się na na czarno. Naciskamy Shift+B i klikamy na nasz kwadrat 500x500, powinien pokolorow ać się na na czarno.

4 Duplikujemy [Shift+Ctrl+D] warstwę Tło i zmieniamy nazwę kopii na np. 1. Kiedy z duplikujemy, naciskamy prawym klawiszem myszy na ikonę background copy i wybieramy Edit…. Zmieniamy nazwę, jak na obrazku obok i klikamy Ok. Kiedy z duplikujemy, naciskamy prawym klawiszem myszy na ikonę background copy i wybieramy Edit…. Zmieniamy nazwę, jak na obrazku obok i klikamy Ok.

5 Wybieramy warstwę 1 i skalujemy [Shift+T] ją. Po naciśnięciu tych dwóch przycisków pojawi nam się okno, w którym w polu Height wpisujemy 200. Pojawi nam się spłaszczony obraz, należy go przenieść na środek kwadratu. [Nacisnąć przycisk wskazany przez kursor i przenieś obraz na środek. Po naciśnięciu tych dwóch przycisków pojawi nam się okno, w którym w polu Height wpisujemy 200. Pojawi nam się spłaszczony obraz, należy go przenieść na środek kwadratu. [Nacisnąć przycisk wskazany przez kursor i przenieś obraz na środek.

6 Na warstwie 1 stosujemy: Filtres - > Light and Shadows -> Lens Flare.... Centrum efektu flary ustawiamy na środku obrazka (w naszym przypadku X: 250, Y: 250). Wciskamy OK. Nasz obraz oraz dok z warstwami powinny wyglądać tak: Centrum efektu flary ustawiamy na środku obrazka (w naszym przypadku X: 250, Y: 250). Wciskamy OK. Nasz obraz oraz dok z warstwami powinny wyglądać tak:

7 Duplikujemy [Shift+Ctrl+D] warstwę 1, obracamy ją (Obrót [Shit+R]) o 90 stopni. Następnie klikamy Rotate. Żeby uzyskać taki efekt jak na obrazku obok, wybieramy ikonę Mode, którą rozwijamy i naciskamy na Lighten Only. Następnie klikamy Rotate. Żeby uzyskać taki efekt jak na obrazku obok, wybieramy ikonę Mode, którą rozwijamy i naciskamy na Lighten Only.

8 Duplikujemy dwukrotnie warstwę 1 copy. Warstwę 1 copy#1 obracamy (Obrót [Shit+R]) o 45 stopni, a warstwę 1 copy#2 obracamy (Obrót [Shit+R]) o -45 stopni. Nasz obraz i dok z warstwami powinien wyglądać tak: Warstwę 1 copy#1 obracamy (Obrót [Shit+R]) o 45 stopni, a warstwę 1 copy#2 obracamy (Obrót [Shit+R]) o -45 stopni. Nasz obraz i dok z warstwami powinien wyglądać tak: to jest jedna z wielu możliwości jakie daje nam gimp ; ) samouczek wykonała: Izabela Myszkowska IIIe to jest jedna z wielu możliwości jakie daje nam gimp ; ) samouczek wykonała: Izabela Myszkowska IIIe


Pobierz ppt "Urzekające kwiatki w gimpie Samouczek. Tworzymy Nowy obraz o wymiarach 500x500px. Wybieramy ikonkę File w górnym lewym rogu i New…, powinno się nam pojawić"

Podobne prezentacje


Reklamy Google