Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespoły parkowo-pałacowe w Polsce Urszula Zalewska 2B.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespoły parkowo-pałacowe w Polsce Urszula Zalewska 2B."— Zapis prezentacji:

1 Zespoły parkowo-pałacowe w Polsce Urszula Zalewska 2B

2 Spis treści Park i pałac w Staniszowie Park i pałac w Wilanowie Park i pałac w Kozłówce Park i pałac w Wojanowie

3 Park i pałac w Staniszowie

4 Późnobarokowa rezydencja z przepięknym parkiem krajobrazowym w stylu angielskim, w którym rosną wielowiekowe dęby i czerwone buki.

5 Parki i pałac w Staniszowie W parku można podziwiać tarasy różane, malownicze alejki, stawy i mostki oraz fontannę.

6 Park i pałac w Staniszowie Kiedyś w parku, jednym z najpiękniejszych na Śląsku, znajdowały się romantyczne ruiny zamku, sztuczna grota, pustelnia i wisząca skała a całość można było podziwiać z wieży widokowej.

7 Park i pałac w Staniszowie

8 W chwili obecnej w późnobarokowym pałacu mieści się kameralny hotel z salą lustrzaną ozdobioną mozaiką dębowo-mahoniowo- bukową. W przypałacowej oranżerii wystawione są prace jeleniogórskich mamarzy i ceramików.

9 Park i pałac w Staniszowie

10 Park i pałac w Wilanowie

11 Wilanów znakomicie zachowana rezydencja barokowa, wzniesiona przez króla Jana III Sobieskiego, jedno z najstarszych polskich muzeów niewątpliwie jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w kraju

12 Wilanów

13

14

15 Ogród barokowy cechuje bogata kolorystyka, najważniejsze i dominujące kolory to: czerwony, żółty (złoty), różowy uzupełniane przez biały, pomarańczowy i niebieski.

16 Park i pałac w Kozłówce

17 Kozłówka Zespół pałacowo-parkowy rodziny Zamoyskich, we wsi Kozłówka, która leży w północnej części województwa lubelskiego Obecnie pałac jest siedzibą muzeum. Na południu miejscowości znajduje się Kozłowiecki Park Krajobrazowy.

18 Kozłówka Front pałacu

19 Kozłówka Muzeum Zamoyskich w Kozłówce cieszy się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. W ostatnich latach plasuje się w pierwszej piątce najchętniej odwiedzanych muzeów w Polsce.

20 Kozłówka - pałac

21

22 Park i pałac w Wojanowie

23 Wojanów Usytuowany na północ od rezydencji rozległy i piękny park krajobrazowy, którego zachodnią granicę stanowi rzeka Bóbr. Rezydencja zbudowana jest w stylu neogotyku angielskiego. W chwili obecnej w Pałacu Wojanów znajduje się hotel z luksusowymi apartamentami i pokojami.apartamentami i pokojami.

24 Wojanów

25

26

27 Bibliografia Reviews-Palac_Wojanow- Jelenia_Gora_Lower_Silesia_Province_Southern_Poland.ht Reviews-Palac_Wojanow- Jelenia_Gora_Lower_Silesia_Province_Southern_Poland.ht Ml acowo-Parkowy_Zamoyskich/6625 acowo-Parkowy_Zamoyskich/6625

28 KONIEC


Pobierz ppt "Zespoły parkowo-pałacowe w Polsce Urszula Zalewska 2B."

Podobne prezentacje


Reklamy Google