Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Moja szkoła .

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Moja szkoła ."— Zapis prezentacji:

1 Moja szkoła 

2 Niepubliczne Gimnazjum w Mielcu

3 Białe szkoły : Biała szkoła to naprawdę wspaniały szkolny wyjazd w góry zimą. Każdy z nas przeżył tam miłe chwil. Spędził je    w gronie szkolnych znajomych, zażył zimowych sportów i odpoczął pośród malowniczego krajobrazu        w miasteczku Krynica- Zdrój. Zwykle mieszkamy w znajomym już, całkiem przytulnym ośrodku wypoczynkowym ,,Rzymianka’’. Przez cały tydzień mamy do wyboru trzy możliwości uprawiania sportów zimowych: jazda na nartach, snowboard, łyżwiarstwo. Ci, którzy nie skusili się na zabawę na stokach, wychodzili do pobliskiej hali na lodowisko i także świetnie się bawili na lodzie. Oprócz rozrywki, każdego dnia odbywały się zajęcia lekcyjne w wymiarze 4 godzin. Uczyliśmy się języka polskiego, matematyki, biologii, geografii, chemii i języka angielskiego. Zwiedzaliśmy  także Krynicę- turystyczne i uzdrowiskowe miasto. Weszliśmy pieszo na Górę Parkową- wszyscy byliśmy dumni      z naszego osiągnięcia.     W Krynicy, w miłej atmosferze, spędziliśmy wspaniałe sześć dni od 5 do 10 marca, będąc wśród najbliższych znajomych i przyjaciół, lepiej się poznając i żartując. Przez cały wyjazd uśmiechy nie schodziły z naszych twarzy. Wróciliśmy szczęśliwi i usatysfakcjonowani  z zimowiska. Każdy z nas z niecierpliwością czeka na kolejną białą szkołę .

4

5 Bal gimnazjalny Już po raz III w historii szkoły w restauracji Piano Cafe w Mielcu odbył się uroczysty Bal Gimnazjalny uczniów klas III przygotowany przez Radę Rodziców i dyrekcję naszej szkoły.

6

7 Wieczorki poezji Młodzież Niepublicznego Gimnazjum w Mielcu znów zaprezentowała publicznie swoje uzdolnienia występując 29 marca br. tym razem w restauracji Parkowa. W ramach „Wieczoru  piosenki i poezji angielskiej” uczniowie  zaprezentowali zebranej publiczności utwory muzyczne oraz współczesną poezję amerykańską. Wieczór zorganizowali nauczyciele języka angielskiego – Bartosz Skwirut, który grał również na gitarze basowej i Magdalena Oczak przy udziale nauczyciela muzyki Przemysława Pawłowskiego, który koordynował stronę muzyczną występu i wystąpił jednocześnie jako gitarzysta.

8 Ciekawi goście Tym razem szkoła gościła Michaela Skaggsa – pilota USA, oblatywacza śmigłowców PZL Sikorsky w Mielcu. W dniu 23 marca specjalnie dla naszych uczniów Pan Skaggs przeprowadził lekcję dotyczącą pracy pilota oblatywacza. Na początku wyjaśnił zasady aerodynamiczne unoszenia się helikoptera. Następnie pokazał filmy z Black Hawk w akcji.

9 Pasowanie na ucznia Dnia 7 października br. w lokalu „Telimena” odbyło się pasowanie naszych pierwszoklasistów. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia uroczystego ślubowania. Potem uczniowie otrzymali identyfikatory oraz drobne upominki. Jednak aby tradycji stało się zadość uczennice z klasy III a, Iga i Natalia poddały swoich młodszych kolegów i koleżanki tradycyjnym otrzęsinom. Podczas zabaw została sprawdzona wiedza i umiejętności uczniów klas pierwszych. Na zakończenie odbyła się mini dyskoteka. Całą uroczystość uświetnił swoim występem zespół muzyczny naszego gimnazjum pod przewodnictwem Pana Przemysława Pawłowskiego. Piosenki śpiewały Karolina Paterak i Luiza Kluz.

10

11 Dlaczego warto chodzić do naszej szkoły ?
Małe klasy Wspaniała atmosfera Wszyscy są dla siebie mili i życzliwi Super nauczyciele, którzy zawsze nam pomagają Urozmaicone kształcenie w klasach o profilu przedsiębiorczym


Pobierz ppt "Moja szkoła ."

Podobne prezentacje


Reklamy Google