Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Korporacje... ... z przymrużeniem oka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Korporacje... ... z przymrużeniem oka."— Zapis prezentacji:

1 Korporacje... ... z przymrużeniem oka

2 Korporacja w stylu Enronu...
Mamy dwie krowy. Sprzedajemy trzy z nich naszym kolegom, posługując się akredytywami otwartymi przez mojego szwagra w banku, następnie dokonujemy konwersji naszego długu na kapitał, odzyskując w ten sposób wszystkie cztery krowy, ze zwolnieniem podatkowym na pięć krów. Prawa mleczne tych sześciu krów zostają przeniesione poprzez pośrednika na spółkę zarejestrowaną na Kajmanch, będącą cichą własnością większościowego wspólnika, który odsprzedaje prawa do wszystkich siedmiu krów naszej spółce giełdowej. Z rocznego sprawozdania wynika, że nasza spółka posiada osiem krów i opcję na jeszcze jedną. Ceny akcji idą w górę, sprzedajemy swoje i spadamy do RPA.

3 Korporacja amerykańska...
Mamy dwie krowy. Sprzedajemy jedną i zmuszamy drugą do dawania mleka za cztery krowy. Jesteśmy zdziwieni, gdy krowa pada.

4 Korporacja japońska... Mamy dwie krowy. Przeprojektowujemy krowy, tak, aby miały 1/10 wielkości jednej krowy a dawały 20 razy tyle mleka. Następnie tworzymy sprytne Krowie Komiksy zwane Cow-Kimon i wprowadzamy je na rynki całego świata.

5 Korporacja niemiecka... Mamy dwie krowy. Zmieniamy je za pomocą inżynierii genetycznej, tak aby żyły 50 lat, jadły raz na tydzień i same się doiły. 

6 Korporacja rosyjska... Mamy dwie krowy. Liczymy je i stwierdzamy, że mamy 5 krów. Liczymy je ponownie i stwierdzamy, że mamy 42 krowy. Liczymy je ponownie i mamy 12 krów. Przestajemy liczyć krowy i otwieramy kolejną butelkę wódki.

7 Korporacja włoska... Mamy dwie krowy, ale nie wiemy gdzie są. Robimy przerwę na lunch.

8 Korporacja chińska... Mamy dwie krowy. Mamy 300 ludzi do ich dojenia. Twierdzimy, że mamy pełne zatrudnienie i wysoką produktywność krów i aresztujemy dziennikarza, który podał te liczby.

9 Korporacja brytyjska... Mamy dwie krowy. Obie są wściekłe.

10 Korporacja izraelska... Mamy te dwie żydowskie krowy, tak? Otwierają one zakłady mleczne i sklepy z lodami. Wysyłają swoje cielęta do Harvardu, żeby stały się doktorami. Tak, więc kto potrzebuje ludzi?

11 Korporacja polska... Mamy dwie krowy. Ta z lewej jest taka milusia

12 ... hmmm


Pobierz ppt "Korporacje... ... z przymrużeniem oka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google