Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mitologia w malarstwie Ikar na płótnach MIT IKARYJSKI Dedal – konstruktor skrzydeł, doleciał do brzegów morza, natomiast jego syn IKAR zbyt zbliżył się

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mitologia w malarstwie Ikar na płótnach MIT IKARYJSKI Dedal – konstruktor skrzydeł, doleciał do brzegów morza, natomiast jego syn IKAR zbyt zbliżył się"— Zapis prezentacji:

1

2 Mitologia w malarstwie Ikar na płótnach

3 MIT IKARYJSKI Dedal – konstruktor skrzydeł, doleciał do brzegów morza, natomiast jego syn IKAR zbyt zbliżył się do słońca, które stopiło wosk skrzydeł, po czym spadł i utonął.

4 DEDAL I IKAR DEDAL = racjonalista, umie zmierzyć niebezpieczeństwo, przewiduje skutki działania. IKAR = idealista, marzyciel, szaleniec.

5 MIT o Dedalu i Ikarze Obrazuje odwieczną ludzką dążność do lotu ku słońcu, do marzeń ponad rozsądek, do ryzyka dla spełnienia swoich ideałów.

6 Galeria obrazów Pieter Breugel Upadek Ikara Hendrick Goltzius Ikar P. P. Rubens Upadek Ikara Marc Chagall Upadek Ikara Domenico Piola Dedal i Ikar William Blake Richmond Ikar

7 Pieter Breugel Upadek Ikara

8 Hendrick Goltzius Ikar

9 P. P. Rubens Upadek Ikara

10 Marc Chagall Upadek Ikara

11 Domenico Piola Dedal i Ikar

12 William Blake Richmond Ikar

13 Koniec galerii obrazów


Pobierz ppt "Mitologia w malarstwie Ikar na płótnach MIT IKARYJSKI Dedal – konstruktor skrzydeł, doleciał do brzegów morza, natomiast jego syn IKAR zbyt zbliżył się"

Podobne prezentacje


Reklamy Google