Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Agnieszka Kuraj Natalia Gałuszka Klasa 3c Rok 2007

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Agnieszka Kuraj Natalia Gałuszka Klasa 3c Rok 2007"— Zapis prezentacji:

1 Agnieszka Kuraj Natalia Gałuszka Klasa 3c Rok 2007
SKANERY Autorzy: Agnieszka Kuraj Natalia Gałuszka Klasa 3c Rok 2007

2 Skaner - czytnik, urządzenie służące do pobierania informacji z danego obiektu. Skanery mogą pobierać informacje w najrozmaitszy sposób, zależnie od sposobu udostępniania informacji przez obiekt. Sakner

3 Skaner płaski Skaner płaski– peryferyjne urządzenie wejściowe komputera służące do przetwarzania rzeczywistego obrazu do postaci cyfrowej. Tym obrazem na ogół jest ilustracja lub tekst. W przypadku rozpoznawania tekstu stosowane jest oprogramowanie OCR, które umożliwia rozpoznanie obrazu jako tekstu.

4 Skaner bębnowy Skaner bębnowy- urządzenie peryferyjne komputera pozwalające na stworzenie postaci cyfrowej obrazu z oryginałów transparentnych (przeźroczystych) czyli slajdów lub odbitek fotograficznych. W trakcie skanowania bęben obraca się z prędkością od kilkuset do ponad 1500 obrotów na minutę pod głowicą skanującą. Skanery bębnowe stosowane są w profesjonalnych studiach graficznych ze względu na wysoką jakość uzyskiwanych obrazów, charakteryzują się wysoką rozdzielczością i gęstością optyczną.

5 Skaner przestrzenny- 3D
działanie tego skanera polega na oświetlaniu obiektu promieniem lasera, rozszczepionym przez soczewkę walcową. Powstały w ten sposób obraz, przypominający czerwoną płaszczyznę znaną wszystkim z pokazów laserowych, fotografowany jest następnie zwykłym aparatem cyfrowym.


Pobierz ppt "Agnieszka Kuraj Natalia Gałuszka Klasa 3c Rok 2007"

Podobne prezentacje


Reklamy Google