Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Międzynarodowy Dzień Wolontariusza"— Zapis prezentacji:

1 Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
5 grudzień 2009

2 Co to jest wolontariat? łac. voluntarius = dobrowolny, ochotniczy;
dobrowolna, bezpłatna, świadoma działalność na rzecz innych lub całego społeczeństwa; działalność ta wykracza poza związki rodzinne, koleżeńskie lub przyjacielskie.

3 Podział wolontariuszy:
Ze względu na to, ile czasu poświęcają na działalność: a) okazjonaliści (są to osoby, które angażują się w jakąś jedną akcję, okazjonalnie, często pod wpływem impulsu); b) średniodystansowcy (to ci, którzy aktywnie włączają się do realizacji określonego celu, po jego realizacji ta aktywność najczęściej ustaje); c) działacze permanentni (to osoby, które systematycznie, przez cały czas włączają się do różnych akcji i działań wolontariatu, co staje się istotną częścią ich życia

4 ETOS WOLONTARIUSZA Każdy człowiek jest dla mnie siostrą i bratem (Braterstwo). Widzę i reaguję na każde zło i krzywdę (Wrażliwość). Jestem z tymi, którzy są odepchnięci i wykluczeni (Solidarność). Niektórzy wolontariuszami bywają, ja JESTEM wolontariuszem (Stałość). Mój uśmiech jest bronią zdolną pokonać strach i bezradność (Radość).

5 ETOS WOLONTARIUSZA Nawet jeśli nie mogę pomóc, to jestem z tymi, którzy mają problem (Empatia). Kiepski wolontariusz mówi i mówi i mówi... I często nie mówi o czym mówi. Dlatego chętnie słucham (Zdolność słuchania). Spóźnianie jest dobre dla leniuchów i ślamazar (Punktualność). Czego nie mogę zrobić sam, zrobimy to we dwoje lub w trójkę (Zespołowość). Tylko maminsynki uważają, że są rzeczy za trudne (Konsekwencja).

6 ETOS WOLONTARIUSZA Dla ludzi ograniczonych świat kończy się na ich miejscowości. Mój świat to cały świat (Współczucie). Pieniądze przynoszą największą radość, gdy są dawane tym, którzy mają ich mniej ode mnie (Hojność). Błędy na szczęście można poprawić (Praca nad sobą). Nie opuszczam, tych którzy idą ze mną drogami życia (Wierność). Kocham Cię. To znaczy chcę żyć tak, abyś ty był szczęśliwy. A jeśli ty jesteś szczęśliwy, to i ja jestem szczęśliwy, ponieważ ty jesteś szczęśliwy (Miłość).

7 Szkolny Klub Wolontariusza Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II

8 Akcje prowadzone w szkole:
Zbiórka darów dla Polaków mieszkających na Wschodzie, Zbiórka słodyczy dla Hospicjum im. Małego Księcia, Akcja Szlachetna Paczka, Akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, Weekendowa zbiórka pieniężna na Bractwo Św. Alberta, W planach: zabawa choinkowa dla dzieci z Czechowa, objętych pomocą MOPR.

9 SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE I ZAPISY:
Osoby, które chcą uzyskać informacje lub zapisać się do SzKW, proszę o kontakt z Agnieszką Zagojską, pokój nr 237


Pobierz ppt "Międzynarodowy Dzień Wolontariusza"

Podobne prezentacje


Reklamy Google