Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Hierarchia pamięci.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Hierarchia pamięci."— Zapis prezentacji:

1 Hierarchia pamięci

2 Hierarchia pamięci Ze względu na:
Prędkość Koszt Ulotność Caching – kopiowanie informacji do szybkiej pamięci systemu (kieszeni); pamięć główna może być traktowana jako pamięć kieszeniowa dla pamięci pomocniczej.

3 Hierarchia pamięci Nie da się zbudować pamięci o dowolnie dużej pojemności i dowolnie krótkim czasie dostępu Czas dostępu rośnie z pojemnością Struktura hierarchiczna-warstwowa Kolejne warstwy maja coraz większe pojemności i czasy dostępu Taksonomia Skillicorna posługuje się pojęciem hierarchii pamięci w miejsce dużo bardziej popularnego pojęcia pamięci. Słowo „hierarchia” dobrze oddaje budowę pamięci współczesnego komputera, w którym znajduje się kilka bloków funkcjonalnych służących do przechowywania programów i danych. Idealny komputer powinien mieć jak największą i jak najszybszą pamięć. Pojemność pamięci wpływa na jej fizyczne rozmiary, a te – na czas dostępu. Nie można więc zbudować dowolnie dużej i jednocześnie szybkiej pamięci. Problem ten rozwiązuje się przez wyodrębnienie wielu warstw o zróżnicowanej pojemności i szybkości, tworzących razem hierarchię pamięci. Kolejne warstwa w miarę oddalania się od procesora mają coraz większe pojemności i coraz dłuższe czasy dostępu.

4 Warstwy hierarchii pamięci
.

5 Sterowanie hierarchią pamięci
Najczęściej używane obiekty przemieszczane w górę hierarchii Sterowanie przemieszczaniem programista piszący program/kompilator sprzęt system operacyjny program użytkowy/użytkownik użytkownik

6 Hierarchia pamięci .


Pobierz ppt "Hierarchia pamięci."

Podobne prezentacje


Reklamy Google