Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Implementacja systemu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Implementacja systemu"— Zapis prezentacji:

1 Implementacja systemu
.

2 D e f i n i c j a Wdrożenie, wprowadzenie w życie. Praktyczna realizacja zadania przy zastosowaniu konkretnych narzędzi i rozwiązań technicznych. W szczególności: stworzenie programu komputerowego realizującego postawione zadanie.

3 D e f i n i c j a (c.d.) Jest to informatyczny proces przekształcania abstrakcyjnego opisu systemu lub programu na obiekt fizyczny: komputer lub działający program zapisany w konkretnym języku programowania; także obiekt fizyczny będący efektem takiego przekształcenia, np. implementacja systemu operacyjnego lub kompilatora dla konkretnego typu komputera.

4 D e f i n i c j a (c.d.) Inaczej: Jest to proces pisania programu (kodu źródłowego) czyli programowanie lub efekt takiego procesu czyli program.

5 Implementacja systemu
Dawniej system operacyjny był pisany w całości w języku asemblera, obecnie może być pisany w językach wyższego poziomu. System operacyjny jest znacznie łatwiejszy do przenoszenia (instalowania na innym sprzęcie), jeśli został napisany w języku wysokiego poziomu.

6 Implementacja systemu
Kod napisany w języku wyższego poziomu: Może powstawać szybciej. Jest bardziej zwarty. Jest łatwiejszy do zrozumienia i sprawdzenia (debug).

7 Implementacja systemu
Tematykę implementowania systemów baz danych można z grubsza podzielić na trzy części: zarządzanie pamięcią: w jaki sposób efektywnie korzystać z pamięci drugiego poziomu przy przechowywaniu danych, a także by umożliwić ich szybkie wyszukiwanie, przetwarzanie zapytań: w jaki sposób wykonywać zapytania zapisane w języku bardzo wysokiego poziomu, takim jak SQL, zarządzanie transakcjami: w jaki sposób zapewnić transakcjom właściwości ACID.

8 Implementacja systemu
Implementacja systemu MIMS •System operacyjny: Microsoft Windows, Linux •Oprogramowanie generyczne: Java •Zaimplementowane pakiety: –Sparse MatrixOperatorKernel Emissions-model emisji –Community Multiscale Air Quality-modeljakości powietrza –MM5 –numeryczny model prognozowania pogody


Pobierz ppt "Implementacja systemu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google