Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Architektura Szkoła Podstawowa w Milejowie. Zabytkowe zabudowania w zespole dworsko- parkowym w Milejowie W skład zespołu dworsko-parkowego w Milejowie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Architektura Szkoła Podstawowa w Milejowie. Zabytkowe zabudowania w zespole dworsko- parkowym w Milejowie W skład zespołu dworsko-parkowego w Milejowie."— Zapis prezentacji:

1 Architektura Szkoła Podstawowa w Milejowie

2 Zabytkowe zabudowania w zespole dworsko- parkowym w Milejowie W skład zespołu dworsko-parkowego w Milejowie wchodzi drewniany, piętrowy dwór wybudowany w 1903 roku przez dziedzica Milejowa Antoniego Rostworowskiego, według projektu architekta Jana Heuricha. Wokół budynku, zwanego popularnie "Dorotką" (od imienia córki dziedzica, która jak głosi legenda zginęła w tym miejscu), widoczne są pozostałości parku z XIX wieku z lipą drobnolistną uznaną za pomnik przyrody. Niżej nad Wieprzem znajduje się budynek dawnej gorzelni. Antoni Rostworowski był aktywnym członkiem Narodowej Demokracji, przyjaźnił się z Romanem Dmowskim. W okresie II Rzeczypospolitej działał społecznie, m.in. był współzałożycielem KUL. W okresie PRL dwór i gorzelnię przejęła GS "Samopomoc Chłopska" i tak jest do dzisiaj.

3

4

5

6

7

8


Pobierz ppt "Architektura Szkoła Podstawowa w Milejowie. Zabytkowe zabudowania w zespole dworsko- parkowym w Milejowie W skład zespołu dworsko-parkowego w Milejowie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google