Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Od 2006 roku w poradniach psychologiczno- pedagogicznych, w szkołach integracyjnych, specjalnych, w ośrodkach szkolno- wychowawczych pojawia się sprzęt.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Od 2006 roku w poradniach psychologiczno- pedagogicznych, w szkołach integracyjnych, specjalnych, w ośrodkach szkolno- wychowawczych pojawia się sprzęt."— Zapis prezentacji:

1

2 Od 2006 roku w poradniach psychologiczno- pedagogicznych, w szkołach integracyjnych, specjalnych, w ośrodkach szkolno- wychowawczych pojawia się sprzęt do terapii EEG Biofeedback, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Dzięki środkom z Unii Europejskiej pojawiają się również fundusze na szkolenia pracowników.

3

4

5 1.Analiza dokumentacji medycznej EEG z opisem, zgoda neurologa na podjęcie terapii Nfb, epikryzy itp. 2.Analiza dokumentacji psychologicznej. 3.Analiza dokumentacji pedagogicznej. 4.Analiza dokumentacji logopedycznej. 5.Analiza dokumentacji szkolnej/przedszkolnej.

6

7

8 1.Dotyczą pracy neuroterapeuty, któremu superwizor zapewnia wsparcie merytoryczne podczas całego toku terapii. 2.Wskazane kontrolne mapowanie przy trudniejszych przypadkach dzieci. 3.Monitorowanie postępów. 4.Ocena skuteczności terapii. 5.Zalecenia na przyszłość.

9 współpraca terapeuty EEG-BFB i superwizora podczas całego procesu terapii

10

11

12 Nauka prawidłowego oddychania; Nauka relaksu; Techniki radzenia sobie ze stresem; Strategie metapoznawcze –w połączeniu z NFB zwiększają umiejętności nabyte podczas treningu (sprawność i efektywność uczenia się) i pomagają w wykorzystaniu ich w szkole oraz podczas nauki własnej. Wzmacnianie pracy dziecka – nagradzanie (warunkowanie instrumentalne).

13


Pobierz ppt "Od 2006 roku w poradniach psychologiczno- pedagogicznych, w szkołach integracyjnych, specjalnych, w ośrodkach szkolno- wychowawczych pojawia się sprzęt."

Podobne prezentacje


Reklamy Google