Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Olena Domanska Wiktoria Stiopina. Do lipca 2011 r. ustawa śmieciowa była taka: ludzie wyrzucali śmiecie wszystko do jednego wora.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Olena Domanska Wiktoria Stiopina. Do lipca 2011 r. ustawa śmieciowa była taka: ludzie wyrzucali śmiecie wszystko do jednego wora."— Zapis prezentacji:

1 Olena Domanska Wiktoria Stiopina

2 Do lipca 2011 r. ustawa śmieciowa była taka: ludzie wyrzucali śmiecie wszystko do jednego wora.

3 Nowa ustawa ma przede wszystkim zmienić przyzwyczajenia Polaków, tak aby stali się bardziej ekologiczni. Dotychczas nieposegregowane odpady lądowały na śmietniskach. Od dziś wszystkie śmieci trzeba segregować.

4 Wszystko dlatego, że w nowym systemie większość odpadów podlega recyklingowi. Plastikowe, szklane, papierowe czy też metalowe odpadki mają zostać przetworzone i ponownie wykorzystane. W znacznie większym, niż dotychczas, stopniu.

5 W zsypach i komorach śmieciowych pojawią się kontenery (zakupić je musieli mieszkańcy posesji). Oddzielne na: plastik, szkło, makulaturę oraz inne odpady.

6 Segregacja śmieci podlegać będzie ciągłym kontrolom dokonywanym przez pracowników urzędu miasta lub straż miejską, bo to gmina według nowego prawa jest odpowiedzialna za gospodarkę odpadami. W przypadku, gdy któryś z zamieszkujących blok sąsiadów nie będzie segregował śmieci, wszyscy lokatorzy zapłacą więcej za wywóz odpadów nieposegregowanych.

7 A różnica w kosztach jest spora – sięga 20 proc.. Opłaty są także zależne od stawek wynegocjowanych przez gminę z firmami wywożącym śmieci i różne w poszczególnych częściach kraju.

8


Pobierz ppt "Olena Domanska Wiktoria Stiopina. Do lipca 2011 r. ustawa śmieciowa była taka: ludzie wyrzucali śmiecie wszystko do jednego wora."

Podobne prezentacje


Reklamy Google