Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

OGIEŃ. Ogień jest symbolem gwałtowności, działania pod wpływem impulsu, raptowności. Cechy te charakteryzują Cześnika.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "OGIEŃ. Ogień jest symbolem gwałtowności, działania pod wpływem impulsu, raptowności. Cechy te charakteryzują Cześnika."— Zapis prezentacji:

1 OGIEŃ

2 Ogień jest symbolem gwałtowności, działania pod wpływem impulsu, raptowności. Cechy te charakteryzują Cześnika.

3 Ogień symbolizuje wybuchowość, zapał, złość, diabelstwo, ale także miłość i gościnność. Wszystkie te cechy możemy odnaleźć w Macieju Raptusiewiczu. SYMBOLIKA OGNIA

4 Ludzie żywiołu Ognia potrzebują działania, rozmachu, dużo przestrzeni i niezależności. Od otoczenia oczekują podziwu i akceptacji. Nie są wyrachowani, często działają pod wpływem impulsu. Łatwo wpadają w gniew, który jednak szybko im przechodzi.

5 Ogień to królewski żywioł, zapewniający witalność, odporność. Dla ludzi ognia nie ma dla przeszkód, śmiało rozwijają wszelkie przedsięwzięcia. Są niezmiernie aktywni, nie mogą usiedzieć w miejscu. Zawsze coś musi się dziać wokół nich.

6 Ludzie ci często zbyt natarczywie domagają się uwagi, lojalności, a nawet poświęcenia, jednocześnie wykazując zbyt mało troski o innych. Ludzie ognia to królowie życia. Potrzebują ciągłych wyzwań i sposobności do pokazania pełni swoich możliwości. Zarażają innych entuzjazmem, radością życia i zapałem.

7 Ludzkie charaktery, tak jak i symbolizujące je żywioły trudno ze sobą pogodzić. Trafnie ujął to Aleksander Fredro w Zemście: "Jeden ogień, drugi woda, chcąc pogodzić czasu szkoda."


Pobierz ppt "OGIEŃ. Ogień jest symbolem gwałtowności, działania pod wpływem impulsu, raptowności. Cechy te charakteryzują Cześnika."

Podobne prezentacje


Reklamy Google