Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

OGIEŃ.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "OGIEŃ."— Zapis prezentacji:

1 OGIEŃ

2 Cechy te charakteryzują Cześnika.
Ogień jest symbolem gwałtowności, działania pod wpływem impulsu, raptowności. Cechy te charakteryzują Cześnika.

3 Wszystkie te cechy możemy odnaleźć w Macieju Raptusiewiczu.
SYMBOLIKA OGNIA Ogień symbolizuje wybuchowość, zapał, złość, diabelstwo, ale także miłość i gościnność. Wszystkie te cechy możemy odnaleźć w Macieju Raptusiewiczu.

4 Ludzie żywiołu Ognia potrzebują działania, rozmachu, dużo przestrzeni i niezależności. Od otoczenia oczekują podziwu i akceptacji. Nie są wyrachowani, często działają pod wpływem impulsu. Łatwo wpadają w gniew, który jednak szybko im przechodzi.

5 nie mogą usiedzieć w miejscu. Zawsze coś musi się dziać wokół nich.
Ogień to królewski żywioł, zapewniający witalność, odporność. Dla ludzi ognia nie ma dla przeszkód, śmiało rozwijają wszelkie przedsięwzięcia. Są niezmiernie aktywni, nie mogą usiedzieć w miejscu. Zawsze coś musi się dziać wokół nich.

6 Ludzie ognia to królowie życia
Ludzie ognia to królowie życia. Potrzebują ciągłych wyzwań i sposobności do pokazania pełni swoich możliwości. Zarażają innych entuzjazmem, radością życia i zapałem. Ludzie ci często zbyt natarczywie domagają się uwagi, lojalności, a nawet poświęcenia, jednocześnie wykazując zbyt mało troski o innych.

7 Trafnie ujął to Aleksander Fredro w „Zemście”:
Ludzkie charaktery, tak jak i symbolizujące je żywioły trudno ze sobą pogodzić. Trafnie ujął to Aleksander Fredro w „Zemście”: "Jeden ogień, drugi woda, chcąc pogodzić czasu szkoda."


Pobierz ppt "OGIEŃ."

Podobne prezentacje


Reklamy Google