Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Instalacja systemu Windows XP

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Instalacja systemu Windows XP"— Zapis prezentacji:

1 Instalacja systemu Windows XP
Krok po kroku

2 Od czego zacząć? Przed przystąpieniem do procesu instalacji należałoby przenieść wszystkie nasze dokumenty z partycji C oraz pulpitu na inną partycję lub na nośniki DVD lub pamięci pendrive. Jeżeli nie wiemy dokładnie jakie modele urządzeń posiadamy w komputerze należy spisać sobie je na kartce dopóki posiadają one zainstalowane sterowniki. W tym celu należy wejść do menadżera urządzeń i spisać modele następujących urządzeń: karta graficzna, karta dźwiękową oraz wszystkie karty sieciowe. Nie zapomnijmy o płycie głównej, której model sczytamy dzięki programowi Everest. Znając wersję posiadanych urządzeń będziemy mogli łatwo odnaleźć nowe wersje sterowników, które będą nam potrzebne po zainstalowaniu Windows.

3 Instalacja Windows XP Wkładamy płytę CD z oprogramowaniem do napędu i wykonujemy restart komputera. By uruchomił się instalator Windows w BIOS musi być ustawione pierwsze botowanie z napędu CD/DVD. Jeżeli na ekranie post nie wyświetla się literka uruchamiająca wybór urządzenia do botowania (BOOT MENU) to będziemy musieli udać się właśnie do BIOS. W BIOS odnajdujemy opcję FIRST BOOT DEVICE (lub podobną) i ustawiamy tam za pomocą klawiszy PAGE UP/PAGE DOWN napęd, w którym umieściliśmy płytkę z Windows. Gdy wszystko będzie poprawnie ustawione i wykonamy ponownie restart komputera to na ekranie pojawi się następujący komunikat: Oznacza to, że komputer odnalazł płytę z systemem. Wciskamy wtedy dowolny klawisz na klawiaturze by instalator wystartował.

4 Instalacja Windows XP Teraz instalator zacznie ładowanie potrzebnych mu plików i sterowników

5 Instalacja Windows XP Kolejny etap to potwierdzenie rozpoczęcia instalacji. My wybieramy ENTER czyli instalacja Windows XP.

6 Instalacja Windows XP Licencja ? Aby przejść dalej należy ją zatwierdzić wciskając F8.

7 Instalacja Windows XP Jeżeli nie mamy nowego dysku tylko instalujemy świeży system i usuwamy stary pojawi się taki komunikat: My oczywiście wybieramy ESC , czyli instalacja świeżej kopii Windows

8 Instalacja Windows XP Na moim dysku mam dwie partycje jedna 8GB, zaś druga 30GB. Do instalacji Windows XP zalecam stworzyć partycję co najmniej 20GB. Sam system tyle nie wymaga, ale będziemy potrzebowali więcej miejsca na programy, które będą się instalowały na dysku systemowym. Wybieramy więc partycję C: i klikamy ENTER.

9 Instalacja Windows XP Następnie pojawi się taki oto ekran:
Tutaj należy wybrać opcję Formatuj partycję stosując system plików NTFS (Szybkie) i klikamy ENTER.

10 Instalacja Windows XP Teraz instalator przeprowadzi formatowanie i rozpocznie kopiowanie plików z płyty CD.

11 Instalacja Windows XP Po kilku minutach nastąpi samoczynny restart.

12 Instalacja Windows XP Po wykonaniu restartu ponownie pojawi się opcja: Dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku CD. Należy wtedy odczekać kilka sekund nie wciskając żadnego przycisku. Nie chcemy przecież by instalator uruchomił się od początku. Gdy odczekamy kilka sekund powiadomienie to zniknie i będzie kontynuowana rozpoczęta kilka minut temu instalacja systemu.

13 Instalacja Windows XP Po chwili pojawi się taki oto ekran:
Teraz możemy pójść do kuchni i zrobić sobie kawę lub herbatę.

14 Instalacja Windows XP Po kilku minutach będziemy znowu potrzebni:
Tutaj klikamy Dalej

15 Instalacja Windows XP Na kolejnym ekranie wpisujemy wymagane dane do widocznych pól i klikamy Dalej:

16 Instalacja Windows XP Na kolejnym ekranie wpisujemy wymagane dane do widocznych pól i klikamy Dalej: Po jego podaniu klikamy dalej i na kolejnym ekranie wpisujemy wymyśloną nazwę komputera i klikamy Dalej

17 Instalacja Windows XP Tworzenie hasła administratora nie jest wymagane ale zalecane.

18 Instalacja Windows XP W zależności od szybkości komputera proces instalacji może potrwać od 10minut do nawet 30minut. Po skończeniu instalacji nastąpi samoczynny restart komputera. Wtedy możemy wyciągnąć płytę CD z napędu by instalator nie próbował się znowu uruchamiać.

19 Instalacja Windows XP Po restarcie nastąpi pierwsze uruchomienie systemu. Zostaniemy przywitani komunikatem Zapraszamy! Teraz poświęcimy 2-3 minuty na końcową konfigurację komputera. Klikamy Dalej.

20 Instalacja Windows XP Wybieramy opcję automatycznych aktualizacji i ponownie klikamy Dalej

21 Instalacja Windows XP W kolejnym kroku musimy wpisać co najmniej jednego użytkownika. I oczywiście Dalej.

22 Instalacja Windows XP Kliknij zakończ

23 Instalacja Windows XP Kolejnym ekranem jest ekran powitalny Zapraszamy i po chwili ukazuje nam się pulpit świeżutkiego i czystego jak łza systemu Windows XP.

24 Instalacja Windows XP Od tego momentu zaczynamy instalowanie wcześniej ściągniętych z Internetu sterowników w kolejności: płyta główna restart PC karta graficzna karta dzwiękowa karty sieciowe Po zainstalowaniu wszystkich sterowników możemy rozpocząć personalizowanie systemu. Instalujemy wszystkie potrzebne nam programy, komunikatory i cieszymy się z nowego i szybko działającego systemu Windows.

25 Powodzenia


Pobierz ppt "Instalacja systemu Windows XP"

Podobne prezentacje


Reklamy Google