Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Co nowego w Windows 7 Kilka nowości różniących System operacyjny Windows 7 od systemu Windows XP Opracował: Dominik Warmiłło Klasa V Szkoły Podstawowej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Co nowego w Windows 7 Kilka nowości różniących System operacyjny Windows 7 od systemu Windows XP Opracował: Dominik Warmiłło Klasa V Szkoły Podstawowej."— Zapis prezentacji:

1 Co nowego w Windows 7 Kilka nowości różniących System operacyjny Windows 7 od systemu Windows XP Opracował: Dominik Warmiłło Klasa V Szkoły Podstawowej ZSMK

2 Gadżety Windows 7 Windows XP nie było opcji gadżety lecz zmieniono to w Windows Vista i 7 to zmieniono opcje np. kalendarz, nagłówek,pogoda,pokaz slajdów oraz zegarka . Te i inne rzeczy i są możliwe do pobrania.

3

4 Windows XP nie było opcji zmiany obrotu strony pulpitu lecz w windows 7 zostało wyposażone w tą funkcję. Wystarczy nacisnąć alt+wybrany kierunek, lub wybrać „Rotacja” w opcjach grafiki.

5 Z nowości do programów WordPad i Paint wprowadzono Wstążki (ang
Z nowości do programów WordPad i Paint wprowadzono Wstążki (ang. Ribbons). Jest to znany z aplikacji Microsoft Office 2007 sposób wyboru opcji zawartych w programie. Zmianie uległ Kalkulator systemowy, który został rozbudowany o dodatkowe funkcje.

6

7 Nowy kalkulator w Windows 7

8 W Windows XP nie było na pasku zadań opcji ważne wiadomości które informowały nas o stanie komputera zostało to zmienione w Windows7.

9 Jednym z nowych programów jest nowoczesna aplikacja Windows Media Center. Właściwości tego programu omówię za chwilę uruchamiając go na swoim komputerze....

10 Dalszą część lekcji poprowadzę uruchamiając i przedstawiając Wam zasady działania omówionych wcześniej aplikacji Windows 7


Pobierz ppt "Co nowego w Windows 7 Kilka nowości różniących System operacyjny Windows 7 od systemu Windows XP Opracował: Dominik Warmiłło Klasa V Szkoły Podstawowej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google