Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

RYBY Bystrzyk Griema (Hyphessobrycon griemi) Nieco wrażliwa rybka stadna. Spokojnie zamieszkuje środkowe partie akwenu. Dorasta do 4 cm długości. Pochodzenie:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "RYBY Bystrzyk Griema (Hyphessobrycon griemi) Nieco wrażliwa rybka stadna. Spokojnie zamieszkuje środkowe partie akwenu. Dorasta do 4 cm długości. Pochodzenie:"— Zapis prezentacji:

1

2 RYBY

3 Bystrzyk Griema (Hyphessobrycon griemi) Nieco wrażliwa rybka stadna. Spokojnie zamieszkuje środkowe partie akwenu. Dorasta do 4 cm długości. Pochodzenie: Ameryka Płd. (rzeka Meta). Rodzina: Kąsaczowate (Characidae) Cechy szczególne: płetwa tłuszczowa, samiczki są większe i pełniejsze. Możliwa hodowla.

4 Szczupaczek pręgowany (Aplocheilus lineatus) Ryba ta należy do rodziny karpieńcowatych (Cyprinodontidae) i pochodzi z Półwyspu Indyjskiego i Cejlonu, skąd została sprowadzona po raz pierwszy do Europy w 1909 roku. Ryba osiąga długość 10 cm. Ciało jej ma kształt wydłużony. Samce są większe i bardziej ko­lorowe niż samice. Ułożone szeregowo zielonozłote plamki sięgają aż do płetw, które są czerwone, przy czym u samca obrzeże płetwy odbytowej jest czarne. Samica ma wyraźnie zaznaczone poÂprzeczne pasy.

5 Akara błękitna (Aequidens latifrons) Jest to gatunek z rodziny pielęgnicowatych (Cichlidae), rozpowszechniony w wodach Kolumbii. Panamy, Wenezueli i na wyspie Trinidad. Do Europy sprowadzono go po raz pierwszy w 1906 roku. Rybę tę charakteryzuje krępa budowa ciała, które jest wydłużone, eliptyczne w zarysie i osiąga długość do 15 cm. Na oliwkowozielonym tle z niebieskawym połyskiem znajduje się czarnych poprzecznych pręg nieregularnego kształtu. Pokrywy skrzelowe są ozdobione niebieskozielonymi punkcikami i kreskami. Płetwa grzbietowa u samców jest spiczasta, nieco wydłużona ku tyłowi.

6 Zmienniak plamisty (Xiphophorus maculatus) Ryba ta należy do rodziny piękniczkowatych (Poeciliidae ). Pochodzi ze wschodniego Meksyku i Gwatemali. Do Europy została sprowadzona po raz pierwszy w 1907 roku. Jej ciało jest krótkie, długości do 5 cm. krępe i nieco bocznie spłaszczone. Zmienniaka plamistego cechuje duża rozmaitość ubarwienia, czemu też zawdzięcza swoją nazwę. W wyniku udanych krzyżowań akwaryści uzyskali wiele odmian: czerwone, niebieskie, żółte, złote oraz w rozmaitym stopniu plamiste.

7 Brzanka pięciopręga (Barbus pentazona pentazona) Ryba ta należy do rodziny karpiowatych (Cyprinidae); występuje na Półwyspie Malajskim oraz Archipelagu Malajskim (Sumatra i Borneo). Do Europy została sprowadzona po raz pierwszy w 1911 roku. Ciało brzanki pięciopręgiej, długości do 5 cm, jest ozdobione pięcioma poprzecznymi pręgami barwy granatowoczarnej z żółtą obwódką. Grzbiet jest brunatnoczerwony, boki ciała czerwona-wozłote, brzuch żółty.

8 Przeźroczka indyjska (Chanda ranga) Ryba ta należy do rodziny przeźroczkowatych (Centropomidae), występuje w Indiach, Birmie i Syjamie; do Europy sprowadzono ją po raz pierwszy w 1905 roku. Ciało ma wysoko wygrzbiecone, bocznie spłaszczone, długości do 5 cm, zielonożółte z czerwo­nawym połyskiem. Boki ciała ozdobione pasmami ciemnych kropek. Płetwy są żółte lub czerwonawe.

9 * Źródło: ryby.org.pl * Wykonał: Marcin Krawczyk klasa 3B


Pobierz ppt "RYBY Bystrzyk Griema (Hyphessobrycon griemi) Nieco wrażliwa rybka stadna. Spokojnie zamieszkuje środkowe partie akwenu. Dorasta do 4 cm długości. Pochodzenie:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google