Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Czy każdemu z nas jest bliska ochrona środowiska?”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Czy każdemu z nas jest bliska ochrona środowiska?”"— Zapis prezentacji:

1 „Czy każdemu z nas jest bliska ochrona środowiska?”

2 Nasza drużyna

3 Cele projektu: Określenie problemów środowiska przyrodniczego, w którym żyjemy. Określenie zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia powietrza, wody i gleby dla życia człowieka. Kształtowanie postawy odpowiedzialności za obecny i przyszły stan środowiska. Mobilizacja społeczności uczniowskiej do zbiórki i segregacji odpadów. Kształtowanie umiejętności twórczego myślenia, kreatywności, skutecznego komunikowania w grupie rówieśniczej i w kontaktach z dorosłymi. Kształtowanie umiejętności publicznych wystąpień.

4 Skąd pomysł na projekt ? Projekt: „Czy każdemu z nas jest bliska ochrona środowiska?” powstał w celu rozwijania wśród społeczności uczniowskiej prawidłowej postawy, odpowiedzialności za obecny i przyszły stan naszego środowiska. Wielu z nas przechodzi obojętnie wobec pojawiających się coraz częściej katastrof ekologicznych, uważa, że nas to nie dotyczy. Problemy globalne dotyczą jednak każdego mieszkańca Ziemi. Możemy je rozwiązać wspólnie podejmując odpowiednie działania. Tylko małymi krokami można osiągnąć sukces. Poprzez popularyzacje naszych działań chcemy wyrobić pośród społeczności uczniowskiej chęć i gotowość do poprawy stanu czystości naszego środowiska, w którym żyjemy. Cele te możemy osiągnąć poprzez współpracę z dyrekcją szkoły, społecznością uczniowską, władzami lokalnymi oraz mieszkańcami naszej gminy. Pragniemy podjąć nowe wyzwanie, jakim jest odpowiedzialność człowieka za działania wobec przyrody.

5 OKREŚLENIE PROBLEMU ! ankiety

6 Wyniki przeprowadzonej przez nas ankiety

7

8

9

10 , Efekty naszej pracy : gazetki ścienne, plakaty, ulotki propagujące ochronę środowiska, którym żyjemy, wykonanie pojemników na surowce wtórne, segregacja surowców wtórnych, prezentacja multimedialna, zdjęcia.

11 Gazetki

12 plakaty

13

14 Ulotki propagujące ochronę środowiska

15 Rebusy, krzyżówki i zagadki

16 Wykonaliśmy referaty dotyczące przyczyn i skutków zanieczyszczeń powietrza, wody i gleby.

17 Przeprowadziliśmy zbiórkę surowców wtórnych
Butelki plastikowe Puszki aluminiowe Makulatura

18 Pojemniki na korytarzach szkolnych

19 „Dopóki jesteśmy zdrowi to powinniśmy pomagać innym, nigdy nie wiadomo czy za jakiś czas to my nie będziemy potrzebowali pomocy ”- Grzegorz Hryniewicz Przeprowadziliśmy zbiórkę nakrętek dla Bartusia Kędziora, trzyletniego chłopca chorego na dziecięce porażenie mózgowe. Do tej pory zebraliśmy 4499 złotych.

20 SPRZĄTAMY NASZĄ MAŁĄ OJCZYZNĘ

21

22 Razem dbajmy o naszą planetę !

23 Dziękujemy za uwagę !


Pobierz ppt "„Czy każdemu z nas jest bliska ochrona środowiska?”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google