Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Określenie problemów środowiska przyrodniczego, w którym żyjemy. Określenie zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia powietrza, wody i gleby dla życia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Określenie problemów środowiska przyrodniczego, w którym żyjemy. Określenie zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia powietrza, wody i gleby dla życia."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Określenie problemów środowiska przyrodniczego, w którym żyjemy. Określenie zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia powietrza, wody i gleby dla życia człowieka. Kształtowanie postawy odpowiedzialności za obecny i przyszły stan środowiska. Mobilizacja społeczności uczniowskiej do zbiórki i segregacji odpadów. Kształtowanie umiejętności twórczego myślenia, kreatywności, skutecznego komunikowania w grupie rówieśniczej i w kontaktach z dorosłymi. Kształtowanie umiejętności publicznych wystąpień.

4 P ROJEKT : C ZY KAŻDEMU Z NAS JEST BLISKA OCHRONA ŚRODOWISKA ? POWSTAŁ W CELU ROZWIJANIA WŚRÓD SPOŁECZNOŚCI UCZNIOWSKIEJ PRAWIDŁOWEJ POSTAWY, ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA OBECNY I PRZYSZŁY STAN NASZEGO ŚRODOWISKA. W IELU Z NAS PRZECHODZI OBOJĘTNIE WOBEC POJAWIAJĄCYCH SIĘ CORAZ CZĘŚCIEJ KATASTROF EKOLOGICZNYCH, UWAŻA, ŻE NAS TO NIE DOTYCZY. P ROBLEMY GLOBALNE DOTYCZĄ JEDNAK KAŻDEGO MIESZKAŃCA Z IEMI. M OŻEMY JE ROZWIĄZAĆ WSPÓLNIE PODEJMUJĄC ODPOWIEDNIE DZIAŁANIA. T YLKO MAŁYMI KROKAMI MOŻNA OSIĄGNĄĆ SUKCES. P OPRZEZ POPULARYZACJE NASZYCH DZIAŁAŃ CHCEMY WYROBIĆ POŚRÓD SPOŁECZNOŚCI UCZNIOWSKIEJ CHĘĆ I GOTOWOŚĆ DO POPRAWY STANU CZYSTOŚCI NASZEGO ŚRODOWISKA, W KTÓRYM ŻYJEMY. C ELE TE MOŻEMY OSIĄGNĄĆ POPRZEZ WSPÓŁPRACĘ Z DYREKCJĄ SZKOŁY, SPOŁECZNOŚCIĄ UCZNIOWSKĄ, WŁADZAMI LOKALNYMI ORAZ MIESZKAŃCAMI NASZEJ GMINY. P RAGNIEMY PODJĄĆ NOWE WYZWANIE, JAKIM JEST ODPOWIEDZIALNOŚĆ CZŁOWIEKA ZA DZIAŁANIA WOBEC PRZYRODY.

5

6

7

8

9

10 Efekty naszej pracy : gazetki ścienne, plakaty, ulotki propagujące ochronę środowiska, kt ó rym żyjemy,, wykonanie pojemnik ó w na surowce wt ó rne, segregacja surowc ó w wt ó rnych, prezentacja multimedialna, zdjęcia.

11

12

13

14

15

16

17 Butelki plastikowe Puszki aluminiowe Makulatura

18

19 Przeprowadziliśmy zbiórkę nakrętek dla Bartusia Kędziora, trzyletniego chłopca chorego na dziecięce porażenie mózgowe. Do tej pory zebraliśmy 4499 złotych.

20

21

22

23


Pobierz ppt "Określenie problemów środowiska przyrodniczego, w którym żyjemy. Określenie zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia powietrza, wody i gleby dla życia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google