Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

osoba, która nie ukończyła 18 lat i przejawia zachowanie świadczące o demoralizacji, osoba, która ukończyła 13 lat, ale nie ukończyła 17 lat i dopuściła.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "osoba, która nie ukończyła 18 lat i przejawia zachowanie świadczące o demoralizacji, osoba, która ukończyła 13 lat, ale nie ukończyła 17 lat i dopuściła."— Zapis prezentacji:

1

2

3 osoba, która nie ukończyła 18 lat i przejawia zachowanie świadczące o demoralizacji, osoba, która ukończyła 13 lat, ale nie ukończyła 17 lat i dopuściła się czynu karalnego, osoba, wobec której wykonywane są środki wychowawcze lub poprawcze, ich wykonywanie może być przedłużone do 21 roku życia.

4 Niesystematyczne uczęszczanie do szkoły.

5 Wagary, inne zaniedbywanie nauki.

6 Niestosowne zachowanie się w szkole i poza szkołą.

7

8 Agresywne zachowania.

9

10

11

12

13 * Postępowanie po ujawnieniu nieletniego sprawcy czynu karalnego lub zagrożonego demoralizacją. Prawny i społeczny obowiązek powiadamiania organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości. www.sbd.org.pl/przestepczosc_i_demoralizacja_nieletnich Prezentacja i zdjęcia: Piechota Joanna Przybył Emilia Stopierzyńska Małgorzata


Pobierz ppt "osoba, która nie ukończyła 18 lat i przejawia zachowanie świadczące o demoralizacji, osoba, która ukończyła 13 lat, ale nie ukończyła 17 lat i dopuściła."

Podobne prezentacje


Reklamy Google