Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Eusebio Wybitny sportowiec Życiorys Eusébio da Silva Ferreira urodził się 25 stycznia 1942 roku w Lorenco Marques w Mozambiku. Nazywany Czarną Perłą

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Eusebio Wybitny sportowiec Życiorys Eusébio da Silva Ferreira urodził się 25 stycznia 1942 roku w Lorenco Marques w Mozambiku. Nazywany Czarną Perłą"— Zapis prezentacji:

1

2 Eusebio Wybitny sportowiec

3 Życiorys Eusébio da Silva Ferreira urodził się 25 stycznia 1942 roku w Lorenco Marques w Mozambiku. Nazywany Czarną Perłą z Mozambiku. Portugalski napastnik pochodzący z Mozambiku. Grał w takich klubach jak: Benfica Lizbona, Boston Minutenem, CF Monterrey, Beira-Mar i Las Vegas Quicksilver. Jeden z najlepszych portugalskich piłkarzy w historii.

4 Reprezentacja Eusebio w kadrze zadebiutował w 1961 roku. Rozegrał w niej 64 mecze, a podczas nich zdobył 41 goli. Jest jednym z najlepszych strzelców reprezentacji Portugalii. Wystąpił na Mundialu w 1966, na którym zdobył brązowy medal i tytuł Króla Strzelców. Reprezentacyjną karierę zakończył w 1973 roku.

5 Kariera klubowa Karierę rozpoczął w Sportingu Lourenco Marques. Po 3 latach trafił do Benfiki Lizbona. W tym klubie dokonywał rzeczy praktycznie niemożliwych. Podczas 301 meczy strzelił aż 317 goli. Później występował jeszcze w Boston Minutenem, Monterrey, Beira-Mar, Toronto Metros-Croatia i Las Vegas Quicksilver. Jednak w tych klubach nie wyróżniał się zbytnio, możliwe dlatego, że grał w nich bardzo krótko. Tylko w Toronto się wykazał instynktem strzeleckim ; w trakcie 2 meczy zdobył aż 18(!) goli. Karierę zakończył w 1978 roku.

6 Gole LataGoleMecze Portugalia Benfica Lizbona Boston Minutenem CF Monterrey SC Beira-Mar Las Vegas Quicksilver Razem366411

7 Sukcesy Król strzelców MŚ 1966 Złota Piłka 7-krotny król strzelców ligi portugalskiej 2 razy Złoty But Brązowy medalista Mistrzostw Świata 1966

8 Źródła google.pl wikipedia.org pl.uefa.com


Pobierz ppt "Eusebio Wybitny sportowiec Życiorys Eusébio da Silva Ferreira urodził się 25 stycznia 1942 roku w Lorenco Marques w Mozambiku. Nazywany Czarną Perłą"

Podobne prezentacje


Reklamy Google