Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Niebezpieczeństwa komputera

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Niebezpieczeństwa komputera"— Zapis prezentacji:

1 Niebezpieczeństwa komputera

2 Wirusy komputerowe Wirus komputerowy to szkodliwy mikroprogram, który może dostać się do komputera na wiele różnych sposobów i wywoływać rozmaite skutki: od mało szkodliwych i raczej irytujących (wyskakujące okna, komunikaty, zakłócenia wyświetlania okien i pracy myszki) po wysoce destruktywne (uszkodzenie komputera, skasowanie danych).

3 Rodzaje wirusów komputerowych
Robaki-Worms. Nie rezydentne. MakroWirusy. Rezydentne. Polimorficzne. Hybrydowe. Towarzyszące. Plikowe.

4 Hoaxy Wiadomości te są często mylone z wirusami, ale są czymś zupełnie innym. Warto znać tę różnicę, by nie wpaść w niebezpieczną pułapkę zastawioną przez żartownisiów.

5

6 Zabezpieczenia komputerów
Żeby skutecznie chronić swój komputer potrzebujemy: 1. Ochrony typu "firewall" pytającą o zgodę na każdą operację w sieci. Automatycznie blokującą „próby włamań”. 2. Dobrego programu antywirusowego wykrywającego i neutralizującego wszystkie rodzaje "wrogich programów".

7 Programy antywirusowe
Szukamy programu, który: 1. Wykrywa i usuwa wszystkie rodzaje "wrogich programów" - nie potrzeba używać innych programów np. typu spyware. 2. Codziennie automatycznie aktualizuje bazę danych. 3. Umożliwia umieszczanie podejrzanych plików w kwarantannie. 4. Zagląda do makr i plików spakowanych. 5. Umożliwia sprawdzenie pojedynczych plików np. przed rozpakowaniem. otwarciem lub uruchomieniem.


Pobierz ppt "Niebezpieczeństwa komputera"

Podobne prezentacje


Reklamy Google