Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W mitologii greckiej najwyższy z bogów. Syn Kronosa i Rei. Grecki bóg Nieba i Ziemi. Władca wszystkich bogów i ludzi. Strzegł prawa i porządku na świecie,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W mitologii greckiej najwyższy z bogów. Syn Kronosa i Rei. Grecki bóg Nieba i Ziemi. Władca wszystkich bogów i ludzi. Strzegł prawa i porządku na świecie,"— Zapis prezentacji:

1

2

3 W mitologii greckiej najwyższy z bogów. Syn Kronosa i Rei. Grecki bóg Nieba i Ziemi. Władca wszystkich bogów i ludzi. Strzegł prawa i porządku na świecie, bezlitośnie karząc przestępców, a zwłaszcza morderców, krzywoprzysięzców i zdrajców. Jego atrybutami były złote pioruny, orzeł i tarcza.

4 W mitologii greckiej trzecia córka Kronosa i Rei. Żona Zeusa. Była również Zeusową siostrą, królową Olimpu, boginią niebios, patronką macierzyństwa, opiekunką małżeństwa i rodziny.

5 Hades to bóg świata podziemnego i umarłych. Hades jest synem Kronosa i Rei. Uprowadził z ziemi Persefonę, córkę Demeter, która później została jego małżonką. Jego atrybutami są berło i klucze. Przy boku zawsze ma Cerbera – trójgłowego psa.

6 Posejdon jest bratem Zeusa. Panuje nad morzami w głębinach swojego Kryształowego Pałacu. Greccy marynarze ofiarowywali konie na jego cześć, aby podróżować bezpiecznie.

7 W mitologii greckiej córka Kronosa i Rei. Opiekunka ogniska domowego, podróżnych, nowożeńców i sierot.

8 W mitologii greckiej bogini płodności ziemi, urodzaju, ziemi uprawnej, zbóż, rolnictwa. Jej córką była Kora.

9 W mitologii greckiej bogini łowów, zwierząt, lasów, gór i roślinności- wielka łowczyni.

10 W mitologii greckiej bóg ognia, kowali i złotników. Hefajstos był synem Zeusa i Hery. Opiekun rękodzielników.

11 W mitologii greckiej bóg wojny. Jeden z dwunastu bogów olimpijskich.

12 W mitologii greckiej bogini mądrości, sztuki, wojny sprawiedliwej oraz opiekunka miast, m.in. Aten i Sparty. Jedna z dwunastu głównych bogów olimpijskich. Jej atrybutami były: miecz, sowa, hełm, drzewo oliwne.

13 W mitologii greckiej syn Zeusa i Leto. Urodził się na wyspie Delos. Był bliźniaczym bratem Artemidy. Uważany za boga piękna, światła, życia, śmierci, muzyki, wróżb, prawdy, prawa, porządku, patrona sztuki i poezji.

14 W mitologii greckiej bóg dróg, podróżnych, kupców, pasterzy, wynalazców; posłaniec bogów. Jeden z 12 bogów olimpijskich. Uchodził za syna boga Zeusa i Plejady Mai. Był bratem Dionizosa, Hefajstosa, Ateny, Afrodyty, Apolla, Artemidy i Aresa.

15


Pobierz ppt "W mitologii greckiej najwyższy z bogów. Syn Kronosa i Rei. Grecki bóg Nieba i Ziemi. Władca wszystkich bogów i ludzi. Strzegł prawa i porządku na świecie,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google