Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dydni.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dydni."— Zapis prezentacji:

1

2 Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dydni.

3

4 Liczba uczniów i jej zmiany

5 Liczba uczniów w poszczególnych latach szkolnych. W większości roczników liczba dziewcząt jest nieznacznie większa od liczby chłopców

6 Uczniowie na przestrzeni lat. Począwszy od 2002 roku liczba uczniów naszego gimnazjum ciągle spada. Najwięcej było ich w latach 2001/2002 oraz 2002/2003 – 322 gimnazjalistów.

7 W bieżącym roku szkolnym do naszej szkoły uczęszcza 159 uczniów w tym 76 chłopców i 85 dziewcząt. To jest o około 51 % mniej niż w pierwszych trzech latach gimnazjum.

8 Chłopcy i dziewczęta w roku szkolnym 2012/2013

9 Uczniowie według miejsca zamieszkania w roku szkolnym 2012/2013

10

11 Najpopularniejsze imiona żeńskie w naszej szkole. Najbardziej popularnym imieniem wśród dziewczyn jest Ewelina.

12 Najpopularniejsze imiona męskie w naszej szkole. Wśród chłopców najczęściej występujące imię to Piotr.

13 Czy lubisz swoją klasę? Zdecydowana większość uczniów lubi klasę do której uczęszcza.

14 Czy lubisz swoją klasę? chłopcydziewczyny

15 Ile masz rodzeństwa? Najwięcej procent uczniów ma 1 lub 2 rodzeństwa.

16 Jaki jest twój ulubiony przedmiot w szkole? Dziewczyny Ulubionym przedmiotem dziewcząt jest WF, na drugim miejscu uplasował się język polski.

17 Jaki jest twój ulubiony przedmiot w szkole? Chłopcy Nie wymaga komentarza!

18 Które wyrażenie najbardziej cię przeraża? Najbardziej przerażającą sytuacją dla gimnazjalistów jest brak połączenia z Internetem, dopiero po tym wojna i zadanie domowe…

19 Jednak… Zdecydowana większość dziewczyn wskazała wojnę jako najbardziej przerażające wyrażenie.

20 Ale… Chłopców najbardziej przeraża brak połączenia z Internetem oraz zadanie domowe.

21 Czy ściągasz na klasówkach, sprawdzianach lub kartkówkach? Z ankiet wynika, że aż 67% uczniów przyznało się do ściągania w szkole. Najwięcej ściągających uczniów jest w klasie III c, a najmniej w klasie III b.

22 Najbardziej lubiany instrument muzyczny. Wśród dziewczynWśród chłopców Ulubionym instrumentem dla dziewczyn jest gitara oraz perkusja i fortepian, chłopcy w większości wybrali gitarę i perkusję.

23 Jakiej muzyki najchętniej słuchasz? Ulubionym rodzajem muzyki wśród młodzieży jest POP/R&B, RAP oraz REGGAE. RAPU najchętniej słucha klasa II b, REGGAE – II a, a POP/R&B króluje w klasie I b.

24 Jaki masz numer buta? dziewczyny chłopcy Większość dziewcząt nosi rozmiar 38-39, najwięcej uczennic o numerach 40-41 jest w drugich klasach. Najmniejsze stopy mają chłopcy z klas I, największe chłopcy z klas II. Liczba uczniów noszących buty w rozmiarach 40-41 oraz 42-43 jest prawie taka sama.

25 Ile masz wzrostu? dziewczynychłopcy W naszej szkole najwięcej dziewcząt mierzy powyżej 160 cm, z czego najwyższe dziewczyny są w klasach trzecich. Podobnie jest z chłopcami.

26 Ile czasu poświęcasz dziennie na naukę? Ponad połowa uczniów nie uczy się lub poświęca na naukę mniej niż 1 godzinę dziennie. Najwięcej uczy się klasa III c, najmniej klasa III a. Taka sytuacja najbardziej martwi pewnie naszych nauczycieli.

27 Twój kolor oczu. dziewczyny chłopcy Przeważającymi kolorami oczu naszych uczniów są niebieski i brązowy – 75% dziewcząt i 76% chłopców.

28 Jaki masz kolor oczu? Większość gimnazjalistów ma niebieskie oczy, ale niebieskookich dziewcząt jest mniej niż niebieskookich chłopców. Z kolei chłopców o brązowych oczach jest znacznie mniej niż dziewcząt.

29 Czy zależy ci na ocenach? chłopcydziewczyny Myśleliśmy, że odpowiedzi nie nie będzie a jednak…

30 Jaki język ci się podoba? Upodobania językowe chłopców i dziewcząt są podobne. Większości podoba się język angielski oraz w drugiej kolejności język francuski.

31 Którą ręką piszesz? Aż 92% gimnazjalistów jest praworęczna.

32 REAL MADRYT czy FC BARCELONA? Większość uczniów naszego gimnazjum kibicuje drużynie REAL Madryt.

33 Twój ulubiony kolor? Jak widać na diagramie ulubionym kolorem jest niebieski. Kolor ten najczęściej wskazywały dziewczyny. Wśród chłopców dominował kolor czarny.

34 Czy jesz zupy w szkole?

35 Czy lubisz zupy w szkole? Większość uczniów lubi zupy na stołówce w zależności od rodzaju, ale aż 31% deklaruje że zupy w szkole im nie smakują.

36 Ulubione miejsce w szkole? Nasi uczniowie najbardziej lubią spędzać czas na korytarzu, ale jest grupka chłopców, dla których ulubionym miejscem jest gabinet dyrektora. Ciekawe dlaczego…

37

38

39 Liczby w naszej szkole.

40 Otóż w naszej szkole jest : 722 okien, 105 drzwi, 94 pomieszczenia i 174 schodów w całym budynku W klasach znajduje się 196 ławek i 311 krzesełek W naszej bibliotece jest 5725 książek

41 Czy wiesz, że: Średnie zużycie papieru toaletowego w naszej szkole wynosi rocznie ok.1692 szt. czyli 84,6 km W ciągu roku zużywamy ok. 360 szt. papierowych ręczników Rocznie w szkole zużywa się ok. 300 litrów płynu do zmywania i czyszczenia

42 Czy wiesz, że: Średnia ilość zlewek zupy to ok. 6800 talerzy czyli 1700 litrów rocznie Do wyłożenia podłóg w korytarzach i łazienkach gimnazjum użyto ponad 2300 płytek

43 Czy wiesz, że: Codziennie uczeń gimnazjum pokonuje ponad 400 m przechodząc do klas w których odbywają się lekcje. Łatwo obliczyć, że w ciągu 10 miesięcy nauki przejdzie on 68 km W szkole zużywamy 170 ryz papieru A4 rocznie czyli 85000 kartek. Na wyprodukowanie takiej ilości papieru potrzeba ok. 7 drzew. Tlen wyprodukowany przez te drzewa wystarczyłby dla 70 osób

44 A teraz jeszcze kilka problemów badawczych. Potraktowaliśmy naszą halę sportową jako basen. Zmieści się w niej aż ………………….litrów. Jak to obliczyliśmy? V = …….x …….. x ……… ……….. m3 = ……… litrów. Byliśmy również ciekawi ile przeciętnych uczniów naszej szkoły wejdzie do jednej klasy. Postanowiliśmy to sprawdzić. Zmierzyliśmy naszą klasę, a później kilku uczniów. Po wszystkich niezbędnych obliczeniach, obliczyliśmy, że do klasy nr 203 wejdzie 314 osób! A ponieważ byliśmy zdziwieni takiego wyniku ustawiliśmy się pod ścianą na długość i szerokość i faktycznie mnożąc to ze sobą wychodził nam bardzo podobny wynik.

45 Kilka ciekawostek matematycznych


Pobierz ppt "Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dydni."

Podobne prezentacje


Reklamy Google