Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pokaż żaku, co masz w plecaku!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pokaż żaku, co masz w plecaku!"— Zapis prezentacji:

1 Pokaż żaku, co masz w plecaku!
Prezentacja przygotowana przez uczennice klasy IV A: Zuzannę Błaszkowską, Wiktorię Kochanowską, Aleksandrę Korzeniewską, Joannę Kowalską, Klaudię Łuczak, Hannę Marek, Zuzannę Szefer, Apolonię Turek, Laurę Zaborowską.

2 O związku żaka i plecaka
Kim jest żak? To uczeń lub student uniwersytetu w czasach średniowiecza. Na użytek naszego projektu nazwałyśmy się żakami, by uzyskać …rym.

3 Plecak Zuzi Plecak, który posiadam, wybrałam sobie sama (w roku szkolnym ), ponieważ dawny mi się popsuł. Zobaczyłam go w sklepie Deichmann i od razu mi się spodobał. Ma różowy kolor, sylwetkę czarnej pumy oraz dwie przegródki, pierwszą (większą) na książki i drugą (mniejszą) na jedzenie. Teraz nie wygląda tak źle.

4 Plecak Zuzi Zazwyczaj noszę w nim książki i zeszyty do przedmiotów, które przypadają na dany dzień. Zawsze mam w nim: nieco zniszczony plan lekcji, notesik i piórniki (jeden na kredki, drugi na długopisy i inne przybory szkolne). Tornister średnio waży 5kg. Nie wiem, co się z nim stanie po zakończeniu roku szkolnego. Nie jestem jeszcze zdecydowana, czy zostawię ten, czy kupię nowy.

5 Plecak Oli Plecak dostałam w spadku po siostrze. Nie przeszkadza mi to, że jest używany. Jego kolory to czerń i czerwień. Posiada on trzy przegródki, w których noszę różne rzeczy. Po paru miesiącach używania go przeze mnie nadal nie wygląda na zniszczony.

6 Plecak Oli Zawsze noszę w nim książki, zeszyty oraz drugie śniadanie, rzadziej portfel i gumki do włosów, ponieważ nie są mi one tak bardzo potrzebne. Mój plecak waży: w poniedziałek 4kg, we wtorek 2kg, w środę 3kg, w czwartek 4kg, w piątek 2kg, czyli średnio 3kg. W następnym roku będę miała ten sam plecak, bo bardzo mi się podoba.

7 Plecak Joasi Plecak, który mam, wybrałam sama. Rodzice podali mi kwotę, jaką mogłam na niego wydać - około 70zł. Pojechałam po niego z mamą i tatą oraz bratem do sklepu ELeclerc. Zdecydowałam się na brązowy tornister z napisami, ponieważ mi się spodobał ze względu na ilość kieszeni. Po upływie kilku miesięcy wygląda dobrze, gdyż o niego dbam, nie rzucam go, tylko stawiam jak należy.

8 Plecak Joasi Zazwyczaj noszę w nim notes, bo się przydaje, a zawsze książki, bo z nich korzystam. Mój plecak waży różnie : w poniedziałek 4,8kg, we wtorek 4,6kg, w środę 3,5kg, w czwartek 4,6kg, a w piątek 3,6kg, czyli średnio 4,2kg. Będę go używać w następnej klasie, ponieważ nie jest zniszczony.

9 Plecak Klaudii Plecak, który mam, wybrałam sama podczas zakupów z mamą. Wybrałam go, ponieważ spodobał mi się jego różowy kolor, a oprócz tego także kształt prostopadłościanu. Ma on dwie przegródki. Mój plecak po kilku miesiącach korzystania z niego wygląda całkiem nieźle, ponieważ dbam o niego.

10 Plecak Klaudii W plecaku zazwyczaj mam karton techniczny, a zawsze książki, zeszyty i piórnik, ponieważ to najbardziej się przydaje do lekcji. Mój plecak waży różnie, bo w poniedziałek 3,6kg, we wtorek 4kg, w środę 3,4kg, w czwartek 3,5kg, w piątek 2,1kg, czyli średnio 3,5kg. Po zakończeniu roku szkolnego albo pomyślę o nowym, albo będę chodziła z tym.

11 Plecak Hani Plecak, który posiadam, został wybrany przez moją mamę i kupiony przez Internet. Zdecydowałam się na niego, ponieważ spodobał mi się jego kolor – pomarańczowy, a także dlatego, że miał trzy kieszenie, w tym dwie duże i jedną mniejszą oraz całą furę małych kieszonek. Po kilku miesiącach użytkowania w ogóle się nie zmienił.

12 Plecak Hani Zazwyczaj mam w nim teczkę z blokami technicznymi. Zawsze zaś noszę książki, zeszyty oraz piórnik, ponieważ wszystkie te rzeczy są mi potrzebne do codziennej pracy w szkole. Plecak waży ok. 5kg Po zakończeniu roku szkolnego prawdopodobnie będę go używać przez kolejne lata nauki.

13 Plecak Zuzanny Plecak dostałam na imieniny od babci i mojej starszej siostry, która go wybrała. Po dwóch miesiącach użytkowania zaczęły pękać szwy przy szelkach, dlatego mama musiała go reklamować. Po kolejny poszłam razem z nią. Wybrałam trochę droższy, więc trzeba było dopłacić różnicę. Spodobały mi się w nim kolory – fioletowy, liliowy i biały oraz wzór – serduszka. Obecnie jego stan jest bardzo dobry, bo go szanuję i utrzymuję w czystości.

14 Plecak Zuzanny Zazwyczaj noszę w nim książki i zeszyty, zgodnie z planem lekcji. Zawsze mam w nim piórnik, klucze do domu, wodę do picia, jedzenie, dzienniczek, zeszyt do informacji. Średnio mój plecak waży ok. 4,5kg. Po zakończeniu roku szkolnego opróżnię plecak, wypiorę go i schowam. Chcę, by przetrwał do następnej klasy, bo bardzo go lubię.

15 Plecak Poli Mój plecak wybierałam sama, ale kupiła mi go moja chrzestna - Małgosia. Tornister mi się bardzo podoba, ponieważ ma narysowaną dziewczynkę w kolorze różowym. Tornister po kilku miesiącach używania wygląda bardzo ładnie. Nie jest zniszczony i nie ma dziur.

16 Plecak Poli Zazwyczaj noszę w nim książki, piórnik, zeszyty oraz kanapki. Średnio w tygodniu waży on 4kg. Na pewno po zakończeniu roku szkolnego kupię inny, bo lubię na rozpoczęciu pochwalić się nowym plecakiem.

17 Plecak Laury Plecak wybierałam sama, bez pomocy rodziców. Na szczęście nie kosztował wiele. Lubię w nim różowy kolor oraz czarną pumę. Po kilku miesiącach użytkowania jest trochę zabrudzony, bo każdy rzuca swój plecak na mój.

18 Plecak Laury W poszczególne dni tygodnia mój plecak waży od 4kg do 7kg (na przykład w poniedziałek 5,5kg, we wtorek 6,5kg, w środę 7kg, w czwartek 7kg, w piątek 4kg, czyli średnio 6kg). Po tym roku szkolnym zostawię tornister w domu i kupię sobie inny.

19 Spostrzeżenia Zauważyłyśmy, oglądając zdjęcia, że w naszych plecakach nie ma urządzeń typu: telefony komórkowe, MP3, tablety itp. Zastanawiałyśmy się, dlaczego. Wtedy przypomniałyśmy sobie, że do naszej szkoły, zgodnie ze statutem, nie można ich przynosić. Z jednej strony to dobrze, bo mogłyby zostać przypadkowo zniszczone, ale z drugiej strony szkoda, bo mogłybyśmy z nich korzystać na lekcjach. Może uda się to zmienić?


Pobierz ppt "Pokaż żaku, co masz w plecaku!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google