Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Najatrakcyjniejsze miejsca regionu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Najatrakcyjniejsze miejsca regionu"— Zapis prezentacji:

1 Najatrakcyjniejsze miejsca regionu
Marzenin i okolice Najatrakcyjniejsze miejsca regionu

2

3

4 Ulice w Marzeninie

5 Marzenin Kawęczyn Państwo Polska Województwo wielkopolskie Powiat
wrzesiński Gmina Września Sołectwo Marzenin-Kawęczyn Strefa numeracyjna (+48) 61 Kod pocztowy Marzenin Tablice rejestracyjne PWR Ilość mieszkańców sołectwa ok. 800 osób Sołtys Cypryański Kazimierz

6 Marzenin We wsi znajduje się przystanek kolejowy z regularnymi połączeniami pasażerskimi do Gniezna, Wrześni i Jarocina. Marzenin ma również połączenia PKS do Wrześni i Czerniejewa. szerokość geogr.:52° 23’ 17” długość geogr.:17° 32’ 22”

7 Najatrakcyjniejsze miejsca regionu
Marzenin: Stadnina koni państwa Kowalskich Kościół Szkoła Pałac w parku

8 Kościół Świętego Mikołaja w Marzeninie – murowany kościół zlokalizowany w centrum Marzenina na ulicy Ks. Twardego oraz znajdujący się przy nim cmentarz parafialny z zabytkowymi nagrobkami. Kościół powstał w latach 1846–1848 jako świątynia rzymskokatolicka w stylu neoromańskim. Kościół

9 Stadnina koni Hodowla koni u państwa Kowalskich na ulicy Ks. Twardego, powstała w roku Stado liczy 60 koni. Hodowla koni u państwa Kowalskich na ulicy Ks. Twardego, powstała w rok u Stado liczy 60 koni.

10 Szkoła im. Marii Konopnickiej znajduje się na ulicy Ks. Twardego 22
Szkoła im. Marii Konopnickiej znajduje się na ulicy Ks. Twardego 22. Uczęszcza do niej ok. 200 uczniów. Została wybudowana w 1987/88 roku. Szkoła Szkoła im. Marii Konopnickiej znajduje się na ulicy Ks. Twardego 22. Uczęszcza do niej ok. 200 uczniów. Została wybudowana w 1987/88 roku.

11 W Marzeninie znajduje się pałac z roku 1896, do tej pory w ciągłym użytku i dobrym stanie. Wokół budynku jest przepiękny park.

12 Gulczewo Państwo Polska Województwo wielkopolskie Powiat wrzesiński
Gmina Września Strefa numeracyjna (+48) 61 Kod pocztowy (poczta: Września) Tablice rejestracyjne PWR Sołtys Cieślicki Teodor

13 We wsi pałac zbudowany w końcówce XIX wieku (wyremontowany w latach 70
We wsi pałac zbudowany w końcówce XIX wieku (wyremontowany w latach 70. XX wieku), okolony parkiem o powierzchni 2,9 ha, z pierwszej połowy XIX wieku, przekształconym w 1897 i w początkach XX. Pałac w Gulczewie We wsi pałac zbudowany w końcówce XIX wieku (wyremontowany w latach 70. XX wieku), okolony parkiem o powierzchni 2,9 ha, z pierwszej połowy XIX wieku, przekształconym w 1897 i w początkach XX wieku.


Pobierz ppt "Najatrakcyjniejsze miejsca regionu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google