Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Łódź, 3 października 2013 r. Katedra Analizy Nieliniowej, WMiI UŁ Podstawy Programowania Programy różne w C++

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Łódź, 3 października 2013 r. Katedra Analizy Nieliniowej, WMiI UŁ Podstawy Programowania Programy różne w C++"— Zapis prezentacji:

1 Łódź, 3 października 2013 r. Katedra Analizy Nieliniowej, WMiI UŁ Podstawy Programowania Programy różne w C++

2 2 Rozwiążemy następujące zadania 1. Kalkulator 2. Tablica 3. Silnia 4. Liczby pierwsze 5. Konwersje i klasa String

3 3 Kalkulator Napisz program w którym wczytujesz dwie liczby całkowite a i b, a następnie wczytujesz jedno z działań: +, -, *, /, ^, sqrt. Program ma za zadania obliczyć wartość wybranego działania, tzn. a+b, a-b, a*b, a/b, a^b, sqrt(a) i sqrt(b) o ile tylko działania te są wykonalne. Program ma działać w pętli nieskończonej i kończyć swoje działania tylko wtedy, gdy użytkownik wybierze jedną z opcji k lub K. Program ma czyścić ekran po każdych obliczeniach. Do obliczeń działań użyj zdefiniowanych przez siebie funkcji.

4 4 Tablica Napisz program w którym pobierasz od użytkownika liczbę naturalną n, a następnie tworzysz tablicę wymiaru n do której wczytujesz podane przez użytkownika liczby całkowite. Wyświetl: -elementy tablicy, -sumę jej elementów, -iloczyn jej elementów, -elementy dodatnie w tablicy, -elementy ujemne w tablicy.

5 5 Silnia Napisz program w którym na dwa sposoby (iteracyjnie i rekurencyjnie) obliczasz wartość silni z danej liczby naturalnej n.

6 6 Liczby pierwsze Zad 1. Wczytujesz liczbę naturalna n>=1 i wypisujesz na ekran wszystkie dzielniki liczby n. Program działa w pętli nieskończonej, która pozwala za każdym razem wczytywać nową liczbę do testowania Zad 2. Wczytujesz liczbe naturalna n>=1 i wypisujesz na ekran: true - jesli liczba n jest pierwsza. false - jesli liczba n nie jest pierwsza. Program działa w pętli nieskończonej, która pozwala za każdym razem wczytywać nową liczbę do testowania. Zad 3. Wczytujesz liczbę naturalna n>=2 i wypisujesz na ekran wszystkie liczby pierwsze z przedziału [2,n]. Program działa w pętli nieskończonej, która pozwala za każdym razem wczytywać nową liczbę do testowania.

7 7 Konwersja i klasa String Napisz program, który wygeneruje plik 100 liczb naturalnych z przedziału [1,1000] - każda liczba ma być zapisana w nowej linii. Odczytaj plik i oblicz ile jest w nim liczb: -parzystych i nieparzystych, -pierwszych i złożonych.


Pobierz ppt "Łódź, 3 października 2013 r. Katedra Analizy Nieliniowej, WMiI UŁ Podstawy Programowania Programy różne w C++"

Podobne prezentacje


Reklamy Google