Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie Projekt.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie Projekt."— Zapis prezentacji:

1

2 Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie Projekt Z FIZYKĄ, MATEMATYKĄ I PRZEDSIĘBIORCZOŚCIĄ ZDOBYWAMY ŚWIAT !!! jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie Projekt Z FIZYKĄ, MATEMATYKĄ I PRZEDSIĘBIORCZOŚCIĄ ZDOBYWAMY ŚWIAT !!! jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA

3 Nazwa szkoły: Publiczne Gimnazjum im. Książąt Pomorza Zachodniego ID grupy: 98/46_p_g1 Kompetencja: Przedsiębiorczość Temat projektowy: Moje miasto/miejscowość oczami gimnazjalisty. Semestr/rok szkolny: Semestr II / 2010-2011

4 Ciekawostki regionu, atrakcje turystyczne: Kościół Mariacki, Pałac kultury, Ratusz, Most nad Regą, Baszta Kaszana, Kaplica św. Ducha, Kościół św. Jana. Możliwości spędzania czasu wolnego: spływy kajakowe, kółko plastyczne w pałacu, zawody organizowane na halach sportowych Aktualności z punktu widzenia gimnazjalisty

5 Trzebiatów - miasteczko nadmorskie, jest atrakcyjny pod względem turystycznym. Ma swój specyficzny klimat, którego pozazdrościć mu może niejedno miasto w Polsce.

6 Trzebiatów leży w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfickim, w gminie Trzebiatów.

7 Liczba mieszkańców: ok.16 tys. Procent mniejszości narodowych w gminie wynosi 1,86 %

8 Wykonaliśmy prace o naszym mieście. Praca ta została wykonana w formie plakatu, na którym znajdują się ilustracje oraz ich opis. Nie mogło zabraknąć historii naszego miasta.

9 Herb Trzebiatowa Logo miasta Słoń na sgraffito w Trzebiatowie

10 To zachowany średniowieczny układ ulic z rynkiem. Na środku placu stoi ratusz z XVII w., który otaczają zadbane, barokowe kamieniczki.

11 Obecny budynek ratusza pochodzi z 1701 r. Z pierwotnej gotyckiej budowli z XV wieku zachowały się 3 arkady w zachodniej części budynku. Ciekawostką ratusza jest wieża z XIX- wiecznym zegarem, z której o godzinie 9,12,15 i 18 rozbrzmiewa hejnał miejski.

12

13

14 Galeria Lyonela Feiningera Fascynujące wystawy stanowią chwilę relaksu i wytchnienia. Izba Regionalna - jest to miejsce ponadczasowe,które ukazuje przedmioty codziennego użytku z dawnych stuleci.

15

16

17

18 Piękne krajobrazy, malowniczy klimat oraz zabytki z fantastyczną historią to nie wszystko. W naszym mieście jest wiele atrakcji turystycznych z których może skorzystać każdy kto do naszego miasta zawita.

19 Jak głosi legenda, Baszta Kaszana otrzymała swoją nazwę dzięki temu, że kiedyś podczas wojny z Gryficzanami, strażnikowi czuwającemu na szczycie wieży podano gorącą kaszę. Postawił ją tuż przy oknie, aby przestygła, ale niezręcznie ją szturchnął i miska spadła. Wśród wieczornej ciszy rozległ się niespodziewany krzyk. To oddział gryficzan skradał się pod murami miasta. Strażnik wszczął alarm, i tak gorąca miska kaszy, uratowała Trzebiatów przed atakiem wroga.

20

21 Najbliższe plaże znajdują się w: Mrzeżynie, Rogowie, Dźwirzynie, Pogorzelicy, Niechorzu,Kołobrzegu. Na rzece Redze jest możliwość połowu ryb, odbywają się także zawody wędkarskie.

22 W czasie wakacji, gdy na dworze upał,warto wyruszyć na wycieczkę kajakami piękną trasą po rzece Redze. Spływy kajakowe najczęściej kończą się przy ognisku z pieczeniem kiełbasek i śpiewami.

23 Zawody strażackie sikawek konnych w Trzebiatowie. Święto Latawca w Mrzeżynie to coroczny konkurs szkolny na najpiękniejszy latawiec.

24 Hala widowiskowo-sportowa w Mrzeżynie. Odbywają się tam różne zawody sportowe. Niedawno wybudowana,daje wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Stadion w Trzebiatowie. Korzystają z niego szkoły w ramach zajęć. Odbywają się tu również zawody sportowe.

25 W naszym mieście oprócz zwiedzania pięknych zabytków,młodzież może grać w piłkę nożną.I zmierzyć się w meczu z inną drużyną z naszej gminy.

26 W naszym mieście można uprawiać wiele dyscyplin sportu, ale bardzo lubianą dyscypliną jest tenis stołowy. Młodzież może doskonalić swoje umiejętności pod okiem trenera, i mierzyć się z kolegami w meczach.

27 .

28 Po przeczytaniu bajki poduszki wracają do magicznego kufra i wszyscy tworzą swoje ilustracje na papierze.

29

30 W ZAJĘCIACH UCZESTNICZYLI: ASIA, OLA, SZYMON KUBA, MARYSIA,WIKTORIA,KLAUDIA,JULIA ORAZ MATEUSZ.

31 Końcowy efekt naszej pracy przedstawiliśmy uczniom naszego gimnazjum.

32 PREZENTACJA NASZEJ PRACY MOJE MIASTO UCZNIOM GIMNAZJUM Wykorzystaliśmy tablicę interaktywną, która bardzo przydaje się w naszej w pracy.

33 MOJE MIASTO

34 Zapraszamy także na wirtualny spacer po Trzebiatowie: http://trzebiatow.wkraj.pl

35 Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie Projekt Z FIZYKĄ, MATEMATYKĄ I PRZEDSIĘBIORCZOŚCIĄ ZDOBYWAMY ŚWIAT !!! jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie Projekt Z FIZYKĄ, MATEMATYKĄ I PRZEDSIĘBIORCZOŚCIĄ ZDOBYWAMY ŚWIAT !!! jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA


Pobierz ppt "Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie Projekt."

Podobne prezentacje


Reklamy Google