Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał"— Zapis prezentacji:

1 Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie

2 DANE INFORMACYJNE Nazwa szkoły: Zespół Szkół Publicznych nr 3 w Kościerzynie ID grupy: 96/68_MP_G1 Kompetencja: matematyczno – przyrodnicza Temat projektowy: MISTRZ NAD MISTRZAMI Semestr/rok szkolny: 2010/2011

3 TEMATY REALIZACJI PROJEKTU Wybór nowego tematu do realizacji kolejnego projektu w cyklu Rozwój przez Kompetencje. Omówienie najważniejszych osiągnięć naukowych. Zbiór informacji o noblistach z różnych dziedzin. Ciekawi świata poznajemy prawa przyrody przez doświadczenia i eksperymenty. Przegląd prasy naukowej oraz wybór najciekawszych artykułów z tematyki dotyczących realizowanego projektu. Mistrzowie w ochronie środowiska - szlakiem edukacji ekologicznej.

4 TEMATY REALIZACJI PROJEKTU C.D. Fenomeny naszej planety – przegląd filmów dokumentalnych. Spotkania z ciekawymi ludźmi świata nauki. Organizacja konkursu dla uczniów naszego gimnazjum z wiedzy matematyczno-przyrodniczej pt. Mistrz nad mistrzami. Dokumentowanie naszych osiągnięć w kronice, ogłoszeniach, albumach, prezentacjach multimedialnych, gazetkach szkolnych i stronie internetowej szkoły.

5 MISTRZ NAD MISTRZAMI MISTRZ NAD MISTRZAMI Zdecydowaliśmy, że w tym roku szkolnym będziemy realizować kolejny projekt pod nazwą Mistrz nad mistrzami.

6 FESTIWAL NAUKOWY W GDYNI 23 października 2010r. odbył się Festiwal Naukowy Szkolnych Zespołów Kompetencyjnych, na który zaproszono przedstawicieli – laureatów, nagrodzonych za najlepszą realizację projektu w I semestrze.

7 ROZDANIE NAGRÓD LAUREATOM Po powrocie z festiwalu w Gdyni wręczyliśmy nagrody pozostałym laureatom naszej grupy. Wszyscy bardzo się cieszyli z upominków.

8 NOBLIŚCI I ICH OSIĄGNIĘCIA NOBLIŚCI I ICH OSIĄGNIĘCIA Światowe osiągnięcia w różnych dziedzinach nauk matematyczno-przyrodniczych zamieściliśmy w naszych albumach. Każdy z albumów zawiera również informacje o wybitnych noblistach w dziedzinie fizyki, chemii, biologii i geografii.

9 ZABAWA I NAUKA W CENTRUM EXPERYMENT W centrum naukowym bawiliśmy się i zdobywaliśmy nową wiedzę. Ta przygoda na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Zabawa była przednia. W centrum naukowym bawiliśmy się i zdobywaliśmy nową wiedzę. Ta przygoda na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Zabawa była przednia.

10 PRZEGLĄD PRASY NAUKOWEJ Zgłębialiśmy tajniki świata nauki i wiedzy z czasopism naukowo – technicznych. Podczas zajęć często korzystaliśmy z przyjaznego nam wyposażenia – tablicy interaktywnej. Przeglądaliśmy materiały e-learningowe dołączone do czasopism oraz zamieszczone na platformie projektu.

11 DOŚWIADCZENIA Przeprowadzane przez nas doświadczenia stanowiły ciekawą formę pracy nad projektem. Badaliśmy mistrzów w przewodzeniu prądu i ciepła oraz mistrzów rozpuszczalności.

12 PLANETA ZIEMIA PRZEGLĄD FILMÓW DOKUMENTALNYCH Planeta Ziemia zabrała nas w miejsca, jakich nigdy dotąd nie odwiedziliśmy, w świat widoków i dźwięków, jakich nigdy nie doświadczyliśmy. Przyglądaliśmy się niezwykłym gatunkom fauny i flory zamieszkujących nasza planetę

13 SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM MICHAŁEM KOCHAŃCZYKIEM Alpinista opowiadał nam o swoich wyprawach. Zachęcał nas do uprawiania sportów związanych z podróżowaniem.

14 Aspekt geograficzny projektu Mistrz nad mistrzami był bardzo interesujący. Omawialiśmy skutki wielkich odkryć geograficznych. Dyskutowaliśmy o podróżnikach średniowiecza oraz XV wieku. MISTRZ NAD MISTRZAMI - ASPEKT GEOGRAFICZNY WYKŁAD MGR JOANNY KOSSOWSKIEJ

15 UG MISTRZ NAD MISTRZAMI- NIEZWYKLI LUDZIE, WIELCY UCZENI- WYKŁAD DR MAGDALENY BEŁDOWSKIEJ Z UG

16 MISTRZOWIE W OCHRONIE ŚRODOWISKA Kłopoty naszej planety, czyli szlakiem edukacji ekologicznej. Dowiedzieliśmy się, jak możemy oczyszczać i chronić nasze środowisko. Odwiedziliśmy różne instytucje działające na rzecz środowiska w naszym mieście: KOSPEC, Wodociągi Kościerskie oraz Strzelnicę.

17 EKOLOGIA W NASZYM MIEŚCIE Uczestniczyliśmy w warsztatach ekologicznych, które miały na celu rozpoznanie zanieczyszczeń, ochronę środowiska w naszym mieście oraz przeciwdziałanie degradacji w świecie przyrody.

18 SZKOLNY KONKURS Z WIEDZY MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZEJ Przeprowadziliśmy konkurs Mistrz nad mistrzami przeznaczony dla gimnazjalistów naszej szkoły.

19 LAUREACI SZKOLNEGO KONKURSU MISTRZ NAD MISTRZAMI Laureatami szkolnego konkursu z wiedzy matematyczno-przyrodniczej Mistrz nad mistrzami zostali nasi gimnazjaliści: Kinga Kotłowska, Nikodem Kowalke oraz Kamil Przeperski. Uczestnicy konkursu byli bardzo zadowoleni z nagród.

20 NASZA GALERIA

21 Pracujemy nad dokumentacją, kroniką, albumami oraz prezentacją Było też trochę zabawy, ale przez zabawę się uczymy.

22 Okiem ekologa. Idziemy zwiedzić KOSPEC oraz Wodociągi Kościerskie. Obejrzeliśmy fascynujące filmy z cyklu Planeta Ziemia. Były wspaniałe i wzbudziły w nas wiele emocji.

23 Nasza grupa podczas pracy na wykładach. Opowiadania podróżnika Michała Kochańczyka.

24 Przegląd prasy naukowo- technicznej Młody technik, Wiedza i życie oraz Świat Nauki Efekty naszej pracy zamieściliśmy w albumach, na gazetce szkolnej oraz stronie internetowej szkoły. www.zsp3koscierzyna.szkolnastrona.pl

25 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ ZAPRASZAMY PONOWNIE. DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ ZAPRASZAMY PONOWNIE.

26 Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie


Pobierz ppt "Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał"

Podobne prezentacje


Reklamy Google