Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał"— Zapis prezentacji:

1 Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie

2 DANE INFORMACYJNE Nazwa szkoły: Zespół Szkół Publicznych nr 3 w Kościerzynie ID grupy: 96/68_MP_G2 Opiekun: Grażyna Czapiewska Kompetencja: Matematyczno - przyrodnicza. Temat projektowy: Obszary zlodzone a zmiany klimatu. Semestr/rok szkolny: Semestr III, 2010/2011

3

4 Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy na Arktyce, następnie Grenlandia i Wyspy Arktyczne a zakończyliśmy na Antarktydzie ;) Lot był udany. O BSZARY ZLODZONE A ZMIANY KLIMATU. Trasa naszej wędrówki po obszarach zlodzonych.

5 O BSZARY ZLODZONE A ZMIANY KLIMATU. W krainie lodu Dla przybliżenia wiedzy o obszarach zlodzonych przygotowaliśmy gazetkę. Pingwiny – symbolem Antarktyki. Doskonale przystosowane do panujących warunków (przed utratą ciepła chroni je gładko przylegające, nie nasiąkające wodą upierzenie, a pod skórą warstwa tłuszczu), niezdarne na lądzie, wspaniale pływają i nurkują (nawet do 250 m). Czy wiesz że?

6 O BSZARY ZLODZONE A ZMIANY KLIMATU. Ulotki + zadania konkursowe Podczas zajęć przygotowaliśmy ulotki, które zawierały informacje o : efekcie cieplarnianym, kwaśnych deszczach I dziurze ozonowej. Spróbujcie rozwiązać wykonany przez nas rebus y Ca + kop Zamieściliśmy również zadania konkursowe, a oto jedno z nich:

7 O BSZARY ZLODZONE A ZMIANY KLIMATU. Ankieta (:

8 O BSZARY ZLODZONE A ZMIANY KLIMATU. Dzień Ziemi – przedstawienie Na początku zajęliśmy się przygotowywaniem naszego scenicznego tła. Namalowaliśmy brudny oraz czysty las, a także zamek, w którym mieszkała główna bohaterka- królewna. Głównym wątkiem przedstawienia była ekologia.

9 O BSZARY ZLODZONE A ZMIANY KLIMATU Przedstawienie Królewna Śmieszka i Ekoludki Z okazji Dnia Ziemi przygotowaliśmy dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum przedstawienie ekologiczne pt Królewna Śmieszka I Ekoludki. Ekoludki wraz z przedstawicielami lasu postanowili dać złej królowej nauczkę za nieszanowanie i zanieczyszczanie środowiska. Jak to się zakończyło...?

10 O BSZARY ZLODZONE A ZMIANY KLIMATU Dzień Ziemi. 28 kwietnia uczestniczyliśmy w obchodach Światowego Dnia Ziemi. Zajęcia w których uczestniczyliśmy obejmowały zagadnienia z zakresu klimat w potrzebie, zanieczyszczenie powietrza, wody, gleby, "Chrońmy zdrowie przed wpływem zmian klimatycznych".

11 O BSZARY ZLODZONE A ZMIANY KLIMATU Godzina dla ziemi. 22 kwietnia nasza grupa zorganizowała akcję pt. Godzina Dla Ziemi. Porozwieszaliśmy plakaty w całej szkole. Akcja Godzina dla Ziemi z punktu widzenia ekologii przynosi bardzo pozytywny efekt uczy nawyku wyłączania świateł.

12 O BSZARY ZLODZONE A ZMIANY KLIMATU Korzystanie z tablicy interaktywnej. Na zajęciach często korzystaliśmy z tablicy interaktywnej. Mogliśmy oglądać fragmenty filmów dotyczących omawianych zagadnień, wykresów, diagramów. Mogliśmy sami tworzyć nowe ilustracje, opisywać zdjęcia. Zajęcia, podczas których wykorzystywane są różnorodne środki przekazu są ciekawe, sprzyjają lepszemu zapamiętywaniu nowych wiadomości.

13 O BSZARY ZLODZONE A ZMIANY KLIMATU Wykład dotyczył zmian klimatu oraz zanieczyszczeń antropogenicznych. Ciekawe wykłady

14 OBSZARY ZLODZONE A ZMIANY KLIMATU Stacje badawcze na Antarktydzie Antarktyda jest bezludna, jedynie na stacjach badawczych pracują sezonowo zmieniający się naukowcy. Stacje badawcze zostały założone przez USA, Rosję, Francję, Wielką Brytanię, Belgię, Australię, Nową Zelandię, Argentynę, Chile, RPA, Japonię, Niemcy i Polskę. Polska stacja badawcza im. Henryka Arctowskiego znajduje się w obrębie Antarktyki na wyspie King George w archipelagu Szetlandów Południowych. To już wiem.

15 Przekrój lądolodu - LĄDOLÓD - nagromadzone duże masy lodu, tworzące rozległą, wypukłą pokrywę poruszającą się szerokim frontem we wszystkich kierunkach. - LODOWIEC SZELFOWY - część lądolodu znajdującego się poniżej poziomu morza, leżącego na jego dnie. - FIRN - ziarniste grudki śniegu ( forma przejściowa między śniegiem, a lodem ). - PAK LODOWY - wieloletni lód morski, tworzący wielkie pola lodowe, złożone z tafli, grubych na kilka metrów, podzielonych szczelinami. - GÓRA LODOWA - ogromna bryła lodu pływająca po morzu, oderwana od lądolodu. - NUNATAK - skalisty teren nie pokryty lodem. O BSZARY ZLODZONE A ZMIANY KLIMATU To już wiem.

16 OBSZARY ZLODZONE A ZMIANY KLIMATU Kartka z kalendarza. Marek Kami ń ski- polski polarnik, podró ż nik, ż eglarz, pisarz, fotograf, przedsi ę biorca. Pierwszy i jedyny człowiek na ś wiecie, który zdobył oba bieguny Ziemi w ci ą gu jednego roku bez pomocy z zewn ą trz: 23 maja 1995 roku wraz z Wojciechem Moskalem dotarł na biegun północny, a 27 grudnia 1995 roku zdobył samotnie biegun południowy.

17 OBSZARY ZLODZONE A ZMIANY KLIMATU Kartka z kalendarza. Robert Scott, oficer brytyjskiej marynarki wojennej zdobył rozgłos jako badacz Antarktydy. W 1900 roku został dowódcą angielskiej wyprawy antarktycznej, a w 1901 roku, na pokładzie statku Discovery, wyruszył na południe ze szkockiego miasta Dundee. Jego wyprawa powróciła po dwóch latach dotarłszy na południe dalej niż ktokolwiek inny w tym czasie. W 1910 roku kpt. Scott udał się na wyprawę na Antarktydę, tym razem z zamiarem osiągnięcia jako pierwszy z ludzi bieguna południowego. Dotarł tam jednak dopiero drugi po Amundsenie.

18 Dziękujemy za uwagę

19 Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie


Pobierz ppt "Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał"

Podobne prezentacje


Reklamy Google