Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dane INFORMACYJNE Nazwa szkoły:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dane INFORMACYJNE Nazwa szkoły:"— Zapis prezentacji:

1

2 Dane INFORMACYJNE Nazwa szkoły:
Zespół Szkół Publicznych nr 3 w Kościerzynie ID grupy: 96/68_MP_G2 Opiekun: Grażyna Czapiewska Kompetencja: Matematyczno - przyrodnicza. Temat projektowy: Obszary zlodzone a zmiany klimatu. Semestr/rok szkolny: Semestr III, 2010/2011

3 ,,Obszary zlodzone a zmiany klimatu”.

4 Obszary zlodzone a Zmiany klimatu.
Trasa naszej wędrówki po obszarach zlodzonych. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy na Arktyce, następnie Grenlandia i Wyspy Arktyczne a zakończyliśmy na Antarktydzie ;) Lot był udany.

5 Obszary zlodzone a Zmiany klimatu.
„W krainie lodu” Dla przybliżenia wiedzy o obszarach zlodzonych przygotowaliśmy gazetkę.  Czy wiesz że? Pingwiny – symbolem Antarktyki. Doskonale przystosowane do panujących warunków (przed utratą ciepła chroni je gładko przylegające, nie nasiąkające wodą upierzenie, a pod skórą warstwa tłuszczu), niezdarne na lądzie, wspaniale pływają i nurkują (nawet do 250 m).

6 Obszary zlodzone a Zmiany klimatu.
Ulotki + zadania konkursowe Podczas zajęć przygotowaliśmy ulotki, które zawierały informacje o : efekcie cieplarnianym, kwaśnych deszczach I dziurze ozonowej.  Zamieściliśmy również zadania konkursowe, a oto jedno z nich: Spróbujcie rozwiązać wykonany przez nas rebus  Ca + y kop

7 Obszary zlodzone a Zmiany klimatu.
Ankieta (:

8 Obszary zlodzone a Zmiany klimatu.
Dzień Ziemi – przedstawienie Na początku zajęliśmy się przygotowywaniem naszego scenicznego tła. Namalowaliśmy brudny oraz czysty las, a także zamek, w którym mieszkała główna bohaterka- królewna. Głównym wątkiem przedstawienia była ekologia.

9 oBSZARY ZLODZONE A ZMIANY KLIMATU
Przedstawienie „Królewna Śmieszka i Ekoludki Z okazji Dnia Ziemi przygotowaliśmy dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum przedstawienie ekologiczne pt „Królewna Śmieszka I Ekoludki”. Ekoludki wraz z przedstawicielami lasu postanowili dać złej królowej nauczkę za nieszanowanie i zanieczyszczanie środowiska. Jak to się zakończyło ...?

10 obszary zlodzone a zmiany klimatu
Dzień Ziemi. 28 kwietnia uczestniczyliśmy  w obchodach Światowego Dnia Ziemi.   Zajęcia w których uczestniczyliśmy obejmowały zagadnienia z zakresu   klimat w potrzebie, zanieczyszczenie powietrza, wody, gleby , "Chrońmy zdrowie przed wpływem zmian klimatycznych" .

11 Obszary zlodzone a zmiany klimatu
Godzina dla ziemi. 22 kwietnia nasza grupa zorganizowała akcję pt. „Godzina Dla Ziemi”. Porozwieszaliśmy plakaty w całej szkole. Akcja „Godzina dla Ziemi” z punktu widzenia ekologii przynosi bardzo pozytywny efekt − uczy nawyku wyłączania świateł.

12 Obszary zlodzone a zmiany klimatu
Korzystanie z tablicy interaktywnej. Zajęcia, podczas których wykorzystywane są  różnorodne środki przekazu są ciekawe, sprzyjają lepszemu zapamiętywaniu nowych wiadomości. Na zajęciach często korzystaliśmy z tablicy interaktywnej. Mogliśmy oglądać fragmenty filmów dotyczących omawianych zagadnień, wykresów, diagramów. Mogliśmy sami tworzyć nowe ilustracje, opisywać zdjęcia.

13 Obszary zlodzone a zmiany klimatu
Ciekawe wykłady Wykład dotyczył zmian klimatu oraz zanieczyszczeń antropogenicznych.

14 Obszary zlodzone a zmiany klimatu
Stacje badawcze na Antarktydzie To już wiem. Antarktyda jest bezludna, jedynie na stacjach badawczych pracują sezonowo zmieniający się naukowcy. Stacje badawcze zostały założone przez USA, Rosję, Francję, Wielką Brytanię, Belgię, Australię, Nową Zelandię, Argentynę, Chile, RPA, Japonię, Niemcy i Polskę. Polska stacja badawcza im. Henryka Arctowskiego znajduje się w obrębie Antarktyki na wyspie King George w archipelagu Szetlandów Południowych.

15 obszary zlodzone a zmiany klimatu
Przekrój lądolodu To już wiem. - LĄDOLÓD - nagromadzone duże masy lodu, tworzące rozległą, wypukłą pokrywę poruszającą się szerokim frontem we wszystkich kierunkach. - LODOWIEC SZELFOWY - część lądolodu znajdującego się poniżej poziomu morza, leżącego na jego dnie. - FIRN - ziarniste grudki śniegu ( forma przejściowa między śniegiem, a lodem ). - PAK LODOWY - wieloletni lód morski, tworzący wielkie pola lodowe, złożone z tafli, grubych na kilka metrów, podzielonych szczelinami. - GÓRA LODOWA - ogromna bryła lodu pływająca po morzu, oderwana od lądolodu. - NUNATAK - skalisty teren nie pokryty lodem.

16 Obszary zlodzone a zmiany klimatu
Kartka z kalendarza. Marek Kamiński- polski polarnik, podróżnik, żeglarz, pisarz, fotograf, przedsiębiorca. Pierwszy i jedyny człowiek na świecie, który zdobył oba bieguny Ziemi w ciągu jednego roku bez pomocy z zewnątrz: 23 maja 1995 roku wraz z Wojciechem Moskalem dotarł na biegun północny, a 27 grudnia 1995 roku zdobył samotnie biegun południowy.

17 Obszary zlodzone a zmiany klimatu
Kartka z kalendarza. Robert Scott, oficer brytyjskiej marynarki wojennej zdobył rozgłos jako badacz Antarktydy. W 1900 roku został dowódcą angielskiej wyprawy antarktycznej, a w 1901 roku, na pokładzie statku Discovery, wyruszył na południe ze szkockiego miasta Dundee. Jego wyprawa powróciła po dwóch latach dotarłszy na południe dalej niż ktokolwiek inny w tym czasie. W 1910 roku kpt. Scott udał się na wyprawę na Antarktydę, tym razem z zamiarem osiągnięcia jako pierwszy z ludzi bieguna południowego. Dotarł tam jednak dopiero drugi po Amundsenie.

18 Dziękujemy za uwagę 

19


Pobierz ppt "Dane INFORMACYJNE Nazwa szkoły:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google