Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dane Informacyjne Nazwa szkoły: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie ID grupy: 97/66_P_G1 Kompetencja: Przedsiębiorczość Temat projektowy:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dane Informacyjne Nazwa szkoły: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie ID grupy: 97/66_P_G1 Kompetencja: Przedsiębiorczość Temat projektowy:"— Zapis prezentacji:

1

2 Dane Informacyjne Nazwa szkoły: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie ID grupy: 97/66_P_G1 Kompetencja: Przedsiębiorczość Temat projektowy: Tworzenie profilu zawodowego w Internecie Semestr III / rok szkolny: 2010/2011

3 Co to jest profil zawodowy ?

4 Krótka charakterystyka osoby,
Profil zawodowy: Krótka charakterystyka osoby, przedstawienie jej atutów i zalet w jednym miejscu. Jest to najważniejsza część skutecznego CV. Dzięki niemu pracodawca będzie mógł od razu i w krótkim czasie przekonać się, że to właśnie tę osobę powinien zaprosić do dalszej rekrutacji.

5 Cele tworzenia profilu zawodowego
Podkreślenie Twoich dotychczasowych doświadczeń i umiejętności Zachęta do wczytania się w Twój dokument aplikacyjny Omówienie Twoich cech osobowości, predyspozycji i aspiracji

6 O czym należy pamiętać przy tworzeniu profilu zawodowego
Tworzysz go, aby zachęcić czytających do Twojej osoby - dlatego ważne jest, abyś używał języka korzyści, pozytywnych stwierdzeń, które pomogą Ci się „ sprzedać” Profil musi być odpowiednio dostosowany do stanowiska, na jakie aplikujesz. Pamiętaj zatem, aby go modyfikować w zależności od firmy, branży, którą jesteś zainteresowany Pamiętaj jednak, żeby nie tworzyć zbyt długich profili. Wystarczy słów, większa ilość będzie wyglądała nie tylko niezbyt korzystnie pod względem estetycznym, ale także może być błędnie interpretowana jako list motywacyjny!!!

7 Rozmowa kwalifikacyjna

8 Rozmowa kwalifikacyjna
Twoja rozmowa kwalifikacyjna jako przyszłego pracownika to: bezpośrednie spotkanie z pracodawcą, kontakty telefoniczne - już na tym etapie jesteś oceniany, spotkania zespołowe, grupami- rozmowy z pracodawcą, gry sytuacyjne, np. rozmowy w trakcie wieloetapowego procesu rekrutacyjnego.

9 Przygotuj się do rozmowy:
zbierz wszystkie potrzebne dokumenty (list motywacyjny, CV, odpisy dyplomów, zaświadczeń, certyfikatów, postaraj się o rekomendacje). skompletuj strój na rozmowę- dowiedz się, jak należy się ubrać do danej firmy, jakie są zwyczaje, jeśli masz wątpliwości poradź się kogoś - strój musi być schludny, czysty i dopasowany do sytuacji, możesz wyróżnić jakiś element - np. krawat, a kobiety broszkę, ale pamiętaj, żeby nie przyciągać uwagi strojem, nie to jest najważniejsze. zadbaj o szczegóły - zaplanuj drogę, tak, żeby się nie spóźnić, określ swoje mocne i słabe cechy, zadbaj o dobre samopoczucie i optymizm (posłuchaj ulubionej muzyki, porozmawiaj z przyjacielem).

10 W trakcie rozmowy zadbaj o właściwe zachowanie
uśmiech na twarzy- szczerze i spokojnie, pokaż, że jesteś osobą pogodną i dobrze nastawioną, wyraz twarzy jest bardzo ważny, nie pokazuj wrogości (zaciśnięte usta), nie siedź z otwartymi ustami (zdziwienie) gestykulacja - nie gestykuluj zbytnio, nie ilustruj każdego zdania wymachując rękoma, kontakt wzrokowy - spokojny i umiarkowany, zbyt długie wpatrywanie w oczy świadczy o napastliwości głos - spokojny, zdecydowany, unikaj chrząkania, zakrywania ust, ziewania całe ciało - mowa ciała - musisz pokazać się, jako osoba elegancka, zadbana, zachowaj właściwą odległość od rozmówcy, nie pochylaj się gwałtownie nie bądź zbyt pewny siebie, nie bądź arogancki, nie krytykuj poprzednich pracodawców, nie pokazuj zainteresowania tylko warunkami płacowymi, unikaj lakonicznych odpowiedzi.

11 Najczęstsze błędy popełniane podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
spóźnienie się na rozmowę (jeśli z jakiś przyczyn zdarzy ci się to, postaraj się zawiadomić telefonicznie o kłopotach z dotarciem na miejsce) siadanie bez pozwolenia, lakoniczne odpowiedzi - tak, nie, kłócenie się, udowadnianie na siłę własnych racji, zbytnia wesołość i rozluźnienie, rozglądanie się, rozkładanie na krześle,

12 NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA PRZEZ PRACODAWCĘ
-Czemu szukasz pracy? -Czy jesteś dobrym organizatorem? -Co było Twoim największym sukcesem? -Jakie masz mocne i słabe strony? -Czy jesteś odporny na stres? -Czy Twoje wymagania nie są zbyt wygórowane? -W jakim punkcie kariery widzisz się za kilka lat? -Jak, według Ciebie jesteś oceniany przez innych? -Jakich pomysłów nie mogłeś przeforsować? -Co wiesz o naszej firmie? -Co, wg. Ciebie jest warunkiem awansu w dobrej firmie? -Czy lubisz rutynowe działania/stałe godziny pracy? -Proszę wymienić parę osób, które podziwiasz, uzasadnij, dlaczego? -

13 Pytania zależą od kandydata i stanowiska, o które się ubiega
Np. student lub świeżo upieczony absolwent może się spodziewać następujących pytań: -Jak zdobywał Pan pracę w okresie wakacyjnym? -Jakie ma Pan plany zawodowe na przyszłość? -Gdzie Pan studiował i dlaczego wybrał Pan właśnie tą uczelnię? -Który ze zdawanych egzaminów był dla Pana najtrudniejszy? -Które przedmioty w trakcie nauki w szkole wyższej Pana szczególnie interesowały i dlaczego? -Jakim stanowiskiem jest Pan zainteresowany? -Czy zamierza Pan uzupełniać Wykształcenie? W jakiej formie? -Co z tego, czego nauczył się Pan na studiach, przyda się Panu w pracy?

14 Pytania nieszablonowe
Bardzo często pracodawcy zadają dziwne pytania, takie pytania mają na celu poznanie kreatywności i sposobu myślenia kandydata. Musisz pamiętać, że często wybór pomiędzy kandydatami, którzy podobnie odpowiadają na pytania jest trudny. Dlatego możesz spodziewać się pytań nieszablonowych. Przykłady (z prawdziwych rozmów kwalifikacyjnych): wymienić 10 przykładów zastosowania cegły, powiedzieć, dlaczego zakrycie studzienki kanalizacyjnej jest okrągłe,

15 Najczęściej zadawane Pytania pracodawcy
-jakie obowiązki będą do ciebie należały? -kto będzie twoim przełożonym? -jaka jest możliwość podnoszenia kwalifikacji w firmie? -jakich problemów można się podziewać? -kiedy pozna się wynik rozmowy kwalifikacyjnej

16 Nasza wizyta u szkolnego doradcy zawodowego

17

18

19

20 Nasza strona internetowa

21 Nasza baza cv Czyli strona internetowa, którą stworzyliśmy. Znajdują się w niej nasze cv, listy motywacyjne oraz zrzuty ekranu ofert pracy.

22 Nasze dokumenty

23 Książeczka sanepidowska

24 KSIĄŻECZKA SANEPIDOWSKA
Książeczka zdrowia do celów sanitarno-epidemiologicznych, zwana popularnie "książeczką sanepidowską" jest dokumentem niezbędnym nie tylko dla chcących pracować w gastronomii, ale także właściwie w każdym zawodzie związanym z kontaktami z dużą ilością ludzi lub dziećmi do lat 6.

25 JAK WYROBIĆ KSIĄŻECZKĘ SANEPIDOWSKĄ ?
1. Wizyty w Sanepidzie i badanie kału 2. Wizyta u lekarza 3. Ewentualne badanie RTG klatki piersiowej 4. Wpis do książeczki

26 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ ;)

27 Źródła: http://www.architekcikariery.pl http://www.kariera.pl


Pobierz ppt "Dane Informacyjne Nazwa szkoły: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie ID grupy: 97/66_P_G1 Kompetencja: Przedsiębiorczość Temat projektowy:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google