Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał"— Zapis prezentacji:

1 Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie

2 Nazwa szkoły: Gimnazjum Publiczne im. Janusza Korczaka w Miłoradzu Opiekun: Krzysztof Żołędziewski Kompetencja: przedsiębiorczość Temat projektowy: Czwarta władza nie przeszkadza Semestr/rok szkolny: semestr 2 / rok szkolny 2010/2011

3 Grupa Przedsiębiorczości 96/94_p_g1

4 CZWATRA WŁADZA NIE PRZESZKADZA

5 Nasza prezentacja zapozna was z : pojęciem władzy, formami władzy, podziałem władzy w państwie demokratycznym, znaczeniem środków masowego przekazu w ocenie i kontroli sprawowanej władzy, realizacją projektu przez naszą grupę.

6 Według Arystotelesa władza to naturalne panowanie jednych i podporządkowywania się im drugich.

7 Władza towarzyszyła ludziom od zawsze. Od plemiennego wodza, poprzez faraonów, cesarzy i królów do prezydentów i premierów.

8 Czasami przyjmowała nieporządane formy

9 Najlepszą formą władzy jest demokracja

10 W ustroju demokratycznym władza podzielona jest pomiędzy trzy filary:

11 Wolne media w państwach demokratycznych określenie mianem czwartej władzy. Ustawiane są w szeregu obok władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej, gdyż siła prasy jest tak wielka, że może kształtować społeczeństwa i politykę. Poza tym spełnia funkcję kontrolną poprzednich trzech władz, aby nie dochodziło do nadużyć i korupcji.

12 Media w państwie demokratycznym spełniają funkcję: informacyjną opiniotwórczą kontrolną socjalizacyjno – wychowawczą integrującą społeczeństwo promującą inicjatywy rozrywkową reklamowo - ogłoszeniową

13 Przystępując do realizacji projektu wyznaczyliśmy naszej grupie dwa główne cele: pierwszy to zebranie jak najwięcej informacji na temat zawodu dziennikarza, drugi to redagowanie szkolnej gazetki.

14 Informacji na temat pracy dziennikarzy szukaliśmy u źródeł, w redakcjach gazety Dziennik Bałtycki w Gdańsku i Malborku.

15 Poznaliśmy historię Dziennika Bałtyckiego, pracę w redakcji i nowoczesny sprzęt, na którym pracują dziennikarze.

16 Przy okazji wycieczki do Malborka odwiedziliśmy drukarnię Wamax, gdzie mogliśmy zobaczyć jak słowo przenoszone jest na papier.

17 Spotkania z dziennikarzami pomogły nam w realizacji drugiego zadania, czyli redagowania szkolnej gazetki. Dowiedzieliśmy się jakimi cechami powinien charakteryzować się dziennikarz, jak pozyskuje informacje, jak przygotować dobry wywiad.

18 Swoją wiedzę na temat etyki w zawodzie dziennikarza, walki za stresem i kosztów związanych z wydawaniem gazety poszerzaliśmy w trakcie zorganizowanych warsztatów. Efektami naszej pracy dzieliliśmy się z pozostałymi uczniami Gimnazjum.

19 Rozpoczynając prace nad gazetką szkolną nakreśliliśmy projekt naszego miesięcznika i dokonaliśmy podziału zadań.

20 Gazetka z miesiąca na miesiąc była coraz lepiej przygotowana, a co najważniejsze cieszyła się duży powodzeniem wśród naszych kolegów. Cały nakład rozchodził się błyskawicznie.

21 Warsztaty z pracownikami wyższych uczelni miały znaczący wpływ na poprawę naszych umiejętności. W naszej pracy wykorzystywaliśmy otrzymany sprzęt multimedialny.

22 Dzięki realizacji projektu nabyliśmy nowe umiejętności i wiadomości. Zrozumieliśmy też jak duże jest znaczenie mediów w demokratycznym społeczeństwie.

23 Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie


Pobierz ppt "Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał"

Podobne prezentacje


Reklamy Google