Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wykonała Paulina Palacz

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wykonała Paulina Palacz"— Zapis prezentacji:

1 Wykonała Paulina Palacz
HISTORIA MICROSOFTU Wykonała Paulina Palacz

2 Siedem lat później IBM; Bill Gates (ciekawostki);
SPIS TREŚCI Dawno temu w 1973 roku…; Siedem lat później IBM; Po kolei; Bill Gates (ciekawostki); Sesja zdjęciowa; KONIEC

3 Dawno temu w 1973 roku… Bill Gates i Paul Allen dostali się na uniwersytet Harvard. W tym czasie firma MITS potrzebowała wyspecjalizowanej wersji języka BASIC do komputera osobistego Allair. Studenci przekonali prezesa firmy by kupił właśni ich język. Dzięki genialnej strategii Billowi udało się podwoić honorarium za każdy sprzedany komputer. Po tym Paul Allen i Bill Gates założyli małą firmę o nazwie Microsoft, której początkową siedzibą był hotel w Albukuerque.

4 Siedem lat później IBM W 1980 roku firma IBM poszukiwała systemu operacyjnego do komputera PC. Bill Gates miał napisanego MS-DOS. Zdecydowany był sprzedać go każdemu kto zechce kupić. Owa firma użyła go w swym komputerze ale nie zastrzegła licencji i to spowodowało że wkrótce inne firmy użyły tego oprogramowania w swoich komputerach. W ten sposób zaczęła się kariera Microsoftu na rynku oprogramowania.

5 Cd. Kolejny etap rozpoczął się gdy Apple Computrs pracowała nad komputerem o nazwie Macintosh. Używał on interfejsu GUI. Apple zaproponowała Gatesowi zaprojektowanie części aplikacji do tego komputera i tak też się stało. Efektem było powstanie graficznej nakładki na MS-DOS o nazwie Windows, który po wydaniu w 1985 roku odniósł sukces. Microsoft zaczął budować dominującą rolę na rynku oprogramowania do komputerów.

6 Po kolei: Windows 1.0; Windows 2.0; Windows 3.0; 3.1 i 3.11;
Windows Millenium; Windows XP; Windows Vista.

7 WINDOWS 1.0 GUI z rozwijanym w dół menu, dzielonymi oknami i obsług myszki; Niezależną od sprzętu obsługę grafiki i drukarki; Co-operrative multitasking dla aplikacji i Windows.

8 WINDOWS 2.0 Pojawienie się ikon;
Okna mogły swobodnie na siebie nachodzić; Exel oraz Word for Windows.

9 WINDOWS 3.0, 3.1, 3,11 Pamięć do 640 Kb; Szybszy, stabilniejszy i estetyczniejszy. 3.1 Czcionka TrueType; Możliwości multimedialne; Mouse Trails; Lepsza: ochrona przed wzajemnym nachodzeniem na siebie aplikacji, diagnostyka błędów, funkcje API dla multimediów i usług sieciowych.

10 WINDOWS 95 Przycisk Start ikona Mój Komputer;
Przeglądarka Internet Explorer;

11 WINDOWS 98 Poprawiona obsługa standardów USB, MMX, AGP;
Obsługuje system plików FAT 32; Obsługa wielu monitorów, WEB TV; Usługa Windows Update.

12 WINDOWS 2000 Nowa wersja obsługi plików;
Nowy GUI ułatwiający pracę z systemem; WDM (Windows Driver Model)- nowy model tworzenia sterowników dla systemu Windows.

13 WINDOWS MILLENIUM Nowsza wersja Internet Explorer i Outlook Explorer;
Media; Zaawansowane narzędzia administracyjne; Mechanizm SSDP; Możliwość eksploracji zawartości aparatu cyfrowego; Funkcje hibernacji; Przywracanie systemu.

14 WINDOWS XP Ujednolicenie dwóch linii produkcji; Nowy GUI Luna;
Zintegrowana zapora sieciowa; Funkcja zdalnego pulpitu.

15

16 Windows Vista Windows Presentation Fundation i Windows Communication Fundation; Całkowicie nowy wygląd; Usługa nagrywania DVD; Program chroniący spyware Windows Defender; Program Windows OneCare Live; Hot Patching.

17 Bill Gates- ciekawostki
Urodzony w 1955 roku, ma Zonę Melindę i trójkę dzieci Jennifer, Rory, Phobe. Uważny za najbogatszego człowieka na świecie. Wraz z żoną założył fundację Bill & Melinda Gates Fundation. W młodości miał problemy z prawem.

18 Ciekawostki Bill Gates jest akcjonariuszem Dream Works Pictures, jednej z najsłynniejszych firm zajmujących się animacją komputerową.

19 Ciekawostek ciąg dalszy
Jedna z much została nazwana jego imieniem i nazwiskiem na jego cześć, ponieważ udzielił on dużej pomocy materialnej w rozwoju wiedzy o muchówkach. Jest to Mucha bzygowata Billa Gatesa

20 I jeszcze trochę ciekawostek
Gra w roli główne z Billem. Polega ona na zlikwidowaniu głównej postaci (którą jest Bill Gates) w przeciwnym razie zarazi wirusem nasz komputer, który w konsekwencji zamieni się w groźnego potwora.

21 Sesja zdjęciowa

22 Sesja c.d.

23 Z archiwum

24 KONIEC !!!


Pobierz ppt "Wykonała Paulina Palacz"

Podobne prezentacje


Reklamy Google