Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Technika przepływu materiałów i magazynowania. Funkcje logistyczne i klasyfikacja środków technicznych infrastruktury transportu bliskiego i magazynowania.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Technika przepływu materiałów i magazynowania. Funkcje logistyczne i klasyfikacja środków technicznych infrastruktury transportu bliskiego i magazynowania."— Zapis prezentacji:

1 Technika przepływu materiałów i magazynowania

2 Funkcje logistyczne i klasyfikacja środków technicznych infrastruktury transportu bliskiego i magazynowania Klasyfikacja rodzajowa Klasyfikacja funkcjonalna Stan rozwoju systemów magazynowych w Polsce Determinanty rozwoju techniki przepływu materiału i magazynowania

3 Ustalenia formalne W ramach logistycznie zintegrowanych przepływów materiałowych następuje łączenie procesów transportowych (przewozu i przenoszenia) z procesami ładunkowymi i manipulacyjnymi oraz procesami magazynowania (składowania, kompletacji i przemieszczania) ładunków.

4

5

6

7 Co to jest magazyn? PN-84/N – to jednostka funkcjonalno-organizacyjna przeznaczona do magazynowania dóbr materialnych (zapasów) w wyodrębnionej przestrzeni budowli magazynowej wg ustalonej technologii, wyposażona w odpowiednie urządzenia i środki techniczne, zarządzana i obsługiwana przez zespół ludzi.

8 Rola magazynu w systemie logistycznym Geometryczne formy strumieni materiałowych: 1 - liniowa, 2 - pędowa (pojedynek) 3 - kołowa, 4 - konwergentna, 5 - dywergentna, 6 - heterogenna Podstawowe typy czasowej transformacji przepływu strumieni materiał ó w / ładunk ó w na skutek czynności: a)dzielących, b)łączących, c)zmian częstotliwości (taktowania), d)buforujących

9 Podział podstawowy

10 Zasada rozmieszczania towarów w magazynie wg budowli magazynowych

11 Budowa rampy 1 - stanowiska ładunkowe, 2 - powierzchnia manewrowa, 3 - pas drogowy w obrotne placu przymagazynowego, 4 - stanowiska oczekiwana

12

13 Wykorzystanie dostępnej przestrzeni w magazynie

14

15

16

17

18

19 Zarządzanie czasem operacyjnym

20

21

22

23 Budynek magazynu

24 Projektowanie budowli magazynowej

25

26

27

28 Kolejny wykład Logistyczne systemy transportu dalekiego


Pobierz ppt "Technika przepływu materiałów i magazynowania. Funkcje logistyczne i klasyfikacja środków technicznych infrastruktury transportu bliskiego i magazynowania."

Podobne prezentacje


Reklamy Google