Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KOTWY 1 Autor: Anna Dajczer 12.09.2008. 2 Do kotwienia wyłożeń ogniotrwałych, ceramicznych w cementowniach, elektrowniach, elektrociepłowniach, hutach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KOTWY 1 Autor: Anna Dajczer 12.09.2008. 2 Do kotwienia wyłożeń ogniotrwałych, ceramicznych w cementowniach, elektrowniach, elektrociepłowniach, hutach."— Zapis prezentacji:

1 KOTWY 1 Autor: Anna Dajczer 12.09.2008

2 2 Do kotwienia wyłożeń ogniotrwałych, ceramicznych w cementowniach, elektrowniach, elektrociepłowniach, hutach i innych używa się przede wszystkim systemów kotew metalicznych.

3 3 Autor: Anna Dajczer 12.09.2008 Najrozsądniejszym rozwiązaniem, z wielu aspektów technicznych jak również ekonomicznych, jest zastosowanie kotew wykonanych jako odlewy ze specjalnego wysokojakościowego materiału spełniającego wysokie wymagania. Wraz z rosnącymi napięciami w wymurówkach ceramicznych, z występowaniem zjawiska omywania i penetracji przez atmosferę gazową, a tym samym wzrastającymi obciążeniami kotew podtrzymujących wymurówki, dobór odpowiedniego materiału jest bardzo istotny, a osiągnięcie go na drodze odlewania stosunkowo łatwe.

4 4 Autor: Anna Dajczer 12.09.2008 korozja siarka i jej związki chlor i jego związki alkalia i związki alkaliczne kruszenie się stali nawęglanie Następujące czynniki mają wpływ na zużycie kotew:

5 5 Autor: Anna Dajczer 12.09.2008 Wybór odpowiedniego stopu nie powinien opierać się na indywidualnych kryteriach, ale na maksymalnie wyczerpującym rozwiązaniu wymagań odnośnie danego zastosowania. Jako wieloletni sprawdzony i uznany producent kotew odlewanych możemy dobrać sami lub wykonać odlewy ze stopu proponowanego przez zamawiającego. Produkcja może być wykonana od kilkunastu do setek tysięcy sztuk odlewów różnych kształtów.

6 6 Autor: Anna Dajczer 12.09.2008 kształt-dowolny, wg rysunków, wzorów lub zaproponowany przez nas masa-od 0,01 do 5,0 kg ilość-dowolna, od kilku do setek tysięcy rocznie materiał - stopy nierdzewne, odporne na korozje chemiczną, żarowytrzymałe jakość -wszystkie odlewy spełniają wymogi norm krajowych i europejskich ceny - korzystne wśród odlewów powtarzalnych i innych Zalety odlewanych kotew


Pobierz ppt "KOTWY 1 Autor: Anna Dajczer 12.09.2008. 2 Do kotwienia wyłożeń ogniotrwałych, ceramicznych w cementowniach, elektrowniach, elektrociepłowniach, hutach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google