Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wenecja.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wenecja."— Zapis prezentacji:

1 Wenecja

2 Dotrzeć do Wenecji… Jeśli planujesz wjechać do miasta autem – pamiętaj, że musisz je zostawić dość daleko od najciekawszej części miasta. Uwzględnij więc w planie swojej wycieczki czas na dojście z parkingu do starówki. Podobnie, jeśli wybierzesz dojazd do Wenecji pociągiem. Nie powinno nikogo dziwić, że do Wenecji można dotrzeć również drogą wodną. Z okolicznych miejscowości o stałych porach kursują statki, które końcowy przystanek mają tuż obok placu Świętego Marka. Podróż z Chioggi do Wenecji trwa około 1,5 godziny. A te widoki…. Ech….

3 Labiryntowo Nie znając uliczek w Wenecji bardzo łatwo skręcić w taką, która kończy się albo ścianą, albo…. kanałem. Wbrew pozorom – w Wenecji nie sposób się zgubić. Do kluczowych miejsc kierują setki tabliczek ze strzałkami rozsiane po całej starówce. Dzięki nim na pewno dotrzesz do Mostu di Rialto i do placu Świętego Marka.

4 Pamiątkowo Prawdziwy turysta oprócz zwiedzania zawsze pamięta o zakupach  Na całym świecie znane są weneckie maski karnawałowe oraz ozdoby ze szkła z Murano. Zanim sięgniesz do portfela – radzę, sprawdź pochodzenie swojego obiektu pożądania. Z pewnością przyjemniej nabyć maskę wykonaną we Włoszech niż taką, której domem rodzinnym jest fabryka w odległej Azji. Większość szklanych ozdób sprzedawanych na straganach również w życiu nie widziała wyspy Murano….

5 Z prądem i pod prąd Sieć kanałów przeszywająca Wenecję to znane miejsce pracy gondolierów. Być w Wenecji i nie popłynąć gondolą?... No cóż – to nic zdrożnego, ponieważ wycieczka gondolą to dość ekskluzywna rozrywka. Na szczęście, jej uboższy krewny, tramwaj wodny, również pozwoli zakosztować przyjemności przepłynięcia się kanałem :)

6


Pobierz ppt "Wenecja."

Podobne prezentacje


Reklamy Google