Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Human Life International- Europa należy do sieci organizacji Human Life International, z siedzibą główną w USA, którą założył w 1978 r. o. Paul Marx OSB.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Human Life International- Europa należy do sieci organizacji Human Life International, z siedzibą główną w USA, którą założył w 1978 r. o. Paul Marx OSB."— Zapis prezentacji:

1

2 Human Life International- Europa należy do sieci organizacji Human Life International, z siedzibą główną w USA, którą założył w 1978 r. o. Paul Marx OSB

3 podejmuje i wspiera działania w obronie ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci; wspiera rodziców i wychowawców w przygotowaniu młodych do życia w rodzinie; publikuje i rozprowadza profesjonalne materiały szkoleniowe w językach regionu; prowadzi szkolenia dla liderów obrony życia i rodziny, organizuje seminaria, kursy, konferencje oraz kongresy międzynarodowe o tematyce prorodzinnej; współpracuje i pomaga organizacjom i osobom podejmującym działania w obronie życia i rodziny w Europie Środkowej i Wschodniej; podejmuje szeroko rozumianą edukację społeczną prowadząc liczne programy w obronie rodziny i ludzkiego życia. HLI-Europa jest biurem regionalnym dla Europy Środkowej i Wschodniej oraz krajów byłego Związku Radzieckiego. Zostało założone w 1993 r.

4 Klub jest najszerszą z możliwych płaszczyzną wsparcia idei obrony życia i rodziny. Patronat nad Klubem prowadzi Human Life International – Europa. Obecnie do Klubu należy ok. 9 tys. osób. Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia

5 Klub wydaje gazetę Wybierz Życie!

6 Klub prowadzi własny program: Kręgi Dyskusyjne.

7 Założenia ideowe Klubu: ABORCJA: Życie ludzkie rozpoczyna się od poczęcia (zapłodnienia). Świadome pozbawianie życia ludzkiej istoty jest zabójstwem i stanowi wielkie zło moralne i społeczne. WYJĄTKI: Ponieważ nieurodzone, poczęte dziecko jest niewinną trzecią stroną", nie ma takich przyczyn, które usprawiedliwiałyby jego zabicie, nawet w tak trudnych sytuacjach życiowych jak gwałt czy kazirodztwo. W bardzo rzadkich przypadkach, gdy zagrożone jest życie matki, musimy starać się ratować życie obojga: i matki i dziecka. EUTANAZJA: Nigdy nie wolno zabić człowieka chorego czy starego, nawet na jego życzenie. Nigdy nie wolno odmówić pokarmu, wody i pomocy medycznej ciężko choremu, nawet jeśli znajduje się w bardzo ciężkim stanie. STERYLIZACJA: Jest to okaleczanie zdrowego organizmu człowieka i jego funkcji. Sterylizacja jest złym rozwiązaniem medycznym i moralnym. ANTYKONCEPCJA: Jest złem moralnym związanym z odrzuceniem daru płodności. Ponadto powoduje liczne powikłania zdrowotne i zakłóca więź małżeńską. RODZINA: Popieramy zdrową i szczęśliwą rodzinę - monogamiczne, kochające się małżeństwo kobiety i mężczyzny, które jest otwarte na przekazywanie życia, wychowanie do wartości i opiekę nad dziećmi. WYCHOWANIE PRORODZINNE: Nauczanie młodzieży o sprawach płci jest najwyższym prawem i pierwszym obowiązkiem rodziców, którzy mogą potrzebować pomocy od instytucji wychowawczych, które uznają i kontrolują. System wychowawczy powinien być oparty na wartościach moralnych: promować czystość i odpowiedzialne rodzicielstwo.

8 Zostań naszym Przyjacielem!

9 http://www.hli.org.plhttp://www.hli.org.pl

10 Zapraszamy! Nasz adres: Human Life International-Europa ul. Jaśkowa Dolina 47/2, 80-286 Gdańsk tel.:+48 58 341-19-11 fax: +48 58 341-10-02 e-mail: poczta@hli.org.pl


Pobierz ppt "Human Life International- Europa należy do sieci organizacji Human Life International, z siedzibą główną w USA, którą założył w 1978 r. o. Paul Marx OSB."

Podobne prezentacje


Reklamy Google