Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

GODZINA DLA ZIEMI Pracę wykonała: Agnieszka Szymańska klasa 3h1.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "GODZINA DLA ZIEMI Pracę wykonała: Agnieszka Szymańska klasa 3h1."— Zapis prezentacji:

1 GODZINA DLA ZIEMI Pracę wykonała: Agnieszka Szymańska klasa 3h1.

2 GODZINA DLA ZIEMI akcja związana z zieloną polityką stworzona przez World Wide Fund for Nature odbywająca się w każdą ostatnią sobotę marca, począwszy od 2007 roku.

3 Ma ona na celu nakłonienie zwykłych ludzi, a także korporacje, do wyłączenia na jedną godzinę świateł oraz urządzeń elektrycznych w domach i biurach. Skłania ona do refleksji nad zmianami klimatu.

4 Po raz pierwszy akcja odbyła się w roku 2007 w Sydney
Po raz pierwszy akcja odbyła się w roku 2007 w Sydney. Wzięło w niej udział 2,2 mln osób. W roku 2008 udział w akcji, która odbyła się 28 marca, wzięło już 50 milionów osób w 370 miastach na całym świecie. W Polsce światła zgasły w Warszawie i Poznaniu.

5 W 2009 roku udział w akcji zadeklarowało ponad 700 miast z 78 krajów.
W roku 2010 wyłączenie światła na 60 minut było największą akcją dla środowiska w historii - podał WWF. Włączyło się do niej ponad 4,5 tys. miast w 128 krajach. Wyłączono światło najbardziej znanych budynków - Wieży Eiffla w Paryżu, Pałacu Buckingham w Londynie, mostu Golden Gate w San Francisco, Opery w Sydney. W Polsce udział wzięło 40 miast, w tym 15 wojewódzkich; wyłączono oświetlenie m.in. Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

6 JAK DBAĆ O ZIEMIĘ: 1. Gaś zbędne światło, pamiętając o tym aby nie zużywać energii elektrycznej niepotrzebnie. 2. Zamiast jeździć samochodem, korzystaj z komunikacji miejskiej. 3. Zawsze wyłączaj przycisk czuwania - tzw. stand-by. Gdyby tylko połowa urządzeń w naszym domu była wyłączana z sieci, a nie pozostawiana w stanie czuwania, w skali całej Polski można by wyemitować 1 mln ton CO2 mniej. 4. Wyjmuj ładowarkę do telefonu i inne z gniazdka od razu po naładowaniu baterii, pamiętając o tym, żeby niepotrzebnie nie zużywać energii elektrycznej. 5. Wymień tradycyjne żarówki na świetlówki energooszczędne lub LED. 6. Gotuj przykrywając garnek pokrywką, zaoszczędzisz w ten sposób ok. 30% energii elektrycznej. 7. Jedz mniej mięsa. Metan to jeden z głównych gazów cieplarnianych trafiający do atmosfery m.in. w wyniku hodowli bydła.

7 PAMIĘTAJ SOBOTA, 31 MARCA, GODZINA 20:30 ZGAŚ ŚWIATŁO!


Pobierz ppt "GODZINA DLA ZIEMI Pracę wykonała: Agnieszka Szymańska klasa 3h1."

Podobne prezentacje


Reklamy Google