Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WYPRAWA ZA KRĄG POLARNY

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WYPRAWA ZA KRĄG POLARNY"— Zapis prezentacji:

1 WYPRAWA ZA KRĄG POLARNY
Autor: Ryszard Malec

2 Wyprawa miała na celu zwiedzić część Skandynawii, była to wymiana kulturalna pomiędzy Polską a Szwecją. Miejscem docelowym było Balinge niewielka miejscowość położona niedaleko Lulea nad Zatoką Botnicką.

3 Tu byliśmy Tu byliśmy

4 Pierwszy odpoczynek po wyjeździe z promu
Pierwszy odpoczynek po wyjeździe z promu. Znajdujemy się niedaleko Linkoping u państwa Andersonów, Mac Anderson jest dyrektorem szkoły średniej kształcącej młodzież w kierunku rolniczym i leśnym.

5 Niedaleko Linkoping

6 Gra w krykieta

7 Gdzieś w drodze

8 Domki w części miasta Lulea usytuowane obok XIII wiecznego kościoła
Domki w części miasta Lulea usytuowane obok XIII wiecznego kościoła. Ponieważ msze w kościele nie odbywają się co niedziela a tylko co jakiś czas właściciele tych mieszkań mieszkają w nich przeważnie w okresie modlitw.

9 Na zdjęciu obok polaków oprowadzająca nas Szwedka oraz emigrantka z Ghany

10 Po kilkudniowym pobycie w Balinge gdzie byliśmy goszczeni przez mieszkańców wioski jedziemy w kierunku Kiruny po drodze przekraczamy krąg polarny, obok tablicy znajdują się duże namioty a w nich sklepy gdzie można kupić pamiątki oraz certyfikat przekroczenia koła podbiegunowego obok namiotów jest wypchany renifer albinos.

11 W kierunku Kiruny

12

13 Aby zarobić na drogę powrotną będziemy zbierać Hjortron jest to malina polarna kwitnie tak jak zawilec ma biały kwiat i rośnie przeważnie w terenie bagiennym ale nie jest to regułą.

14 Kwitnące kwiaty Hjortronu

15 Dojrzały Hjortron Hjortron po zerwaniu jeżeli chodzi o smak zdania są podzielone mnie nie smakuje.

16 Pierwszy zbiór

17 Znajdujemy się w miejscowości Allevare jest to malutka wioska składająca się z kilku domostw. Jedzenie gotujemy na ognisku drewno do ogniska dostarczają nam mieszkańcy a w żywność zaopatrujemy się w Gallivare najbliższym mieście położonym około 40 km. na południe. Łowimy ryby w pobliskich jeziorach ale też zbieramy grzyby np. o pierwszej w nocy.

18 Obozowisko

19 Niestety dla nas na Hjortronie żyją muszki są ich miliardy i są bardzo agresywne aby móc zbierać malinę polarną musimy używać specjalnych sztyftów albo zakładać moskitiery. Jako że obok jest teren bagienny oraz sporo większych i mniejszych jezior są również niezliczone ilości komarów.

20 Codzienne życie

21 Koniec

22


Pobierz ppt "WYPRAWA ZA KRĄG POLARNY"

Podobne prezentacje


Reklamy Google