Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Akademia Rolnicza w Lublinie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Akademia Rolnicza w Lublinie"— Zapis prezentacji:

1 Akademia Rolnicza w Lublinie
Międzywydziałowe studium pedagogiczne 2007/2008 Aleksandra Kycko

2 Kilka ras, które warto zobaczyć...
Konie Kilka ras, które warto zobaczyć...

3 Koń czystej krwi arabskiej
Pochodzenie: kraje arabskie Wysokość: cm. Cechy typowe: Koń bardzo szlachetny i elegancki, o lekkiej budowie ciała, często wysokim osadzeniu ogona. Jego sylwetkę można wpisać w kwadrat. Mała, sucha głowa często o profilu szczupaczym.

4 Koń arabski

5 Koń Fryzyjski Pochodzenie: Holandia (Fryzja), Dania i Niemcy.
Wysokość: około 160 cm Cechy typowe: wysoko osadzona szyja. Kłąb jest słabo zarysowany, głowa dość duża, ale bardzo szlachetna i pełna wyrazu. Oczy są duże i żywe, uszy małe szpiczaste, zwrócone ku siebie. Ogon i grzywa są gęste i lekko kręcone. Kończyny są bardzo mocne. Kopyta twarde, z ciemno zabarwionego rogu, ładnie uformowane.

6 Koń Fryzyjski

7 Morgan Pochodzenie: USA Wysokość: około 155cm
Cechy typowe: Muskularny, nieduży koń o harmonijnej budowie, mocnej szyi, wysoko noszonej głowie i bujnym owłosieniu grzywy i ogona.

8 Morgan

9 Haflinger Pochodzenie: Australia Wysokość: 140-148 cm
Cechy typowe: Dawniej silne, małe konie o budowie typowej dla koni zimnokrwistych. Obecnie lżejsze i bardziej szlachetne. W celu uszlachetnienia stosowano krzyżowanie z końmi arabskimi. Maść kasztanowa z jasną grzywą i ogonem.

10 Haflinger

11 Koń norycki Pochodzenie: Austria, Niemcy Wysokość: 163-173 cm
Cechy typowe: Ciężki koń roboczy, często o garbatonosej głowie. Umaszczane ciało tarantowate (na jasnej sierści owalne ciemne plamy wielkości kurzego jaja), a także gniade i kasztanowate.

12 Kuc Szetlandzki Pochodzenie: Wyspy Szetlandzkie Wysokość: 87 - 107 cm
Cechy typowe: silna budowa ciała i głęboka klatka piersiowa. Krótkimi nogami i głową zdradzają jego czupurny charakter. Zwykle ma bujne owłosienie grzywy, ogona i szczotek pęcinowych. Kuce Szetlandzkie mają bardzo spokojny temperament, są łagodne, łatwe w prowadzeniu i cierpliwe, dlatego też marzy o nich większość dzieci.

13 Kuc Szetlandzki

14 Shire Pochodzenie: Wielka Brytania Wysokość: ponad 185cm
Cechy typowe: Są największymi końmi świata, bardzo często ciemnogniade z białymi odmianami na kończynach. Obfite szczotki pęcinowe, grzywa i ogon. Budowa ciała harmonijna, nogi długie, sucha głowa na wysoko osadzonej szyi.

15 Shire

16 Mustang Pochodzenie: Europa Wzrost: 135 - 155 cm
Cechy typowe: średniej wielkości głowa o prostej linii nosa, bądź garbonosą, żywe oczy, dość duże nozdrza. Szyja jest krótka i zwykle nisko osadzona; słabo zaznaczony jest również kłąb. Grzbiet jest krótki, a zad ścięty tuż za krzyżem. Kończyny są mocne i wytrzymałe, kopyta twarde (tak, że nie potrzebują podków) i zwykle z czarnego rogu.

17 Mustang

18


Pobierz ppt "Akademia Rolnicza w Lublinie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google