Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Krwawienia, zranienia Przy różnego rodzaju krwawieniach niezwykle istotne jest zatamowanie wypływu krwi, aby nie dopuścić do zbyt dużej jej utraty, co.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Krwawienia, zranienia Przy różnego rodzaju krwawieniach niezwykle istotne jest zatamowanie wypływu krwi, aby nie dopuścić do zbyt dużej jej utraty, co."— Zapis prezentacji:

1 Krwawienia, zranienia Przy różnego rodzaju krwawieniach niezwykle istotne jest zatamowanie wypływu krwi, aby nie dopuścić do zbyt dużej jej utraty, co może stać się przyczyną wstrząsu krwotocznego.

2 Krwawienie z nosa OBIAWY
- wypływ krwi z nosa - czasami towarzyszące ból i zawroty głowy Jeśli krwawienie nie ustaje, wezwij pogotowie: 999,112 lub skonsultuj poszkodowanego z lekarzem.

3 Posadź poszkodowanego lekko pochylonego do przodu z uniesioną głową.
Należy: Posadź poszkodowanego lekko pochylonego do przodu z uniesioną głową. Połóż mu zimne kompresy na kark oraz na czoło i nasadę nosa.

4 NIE WOLNO!!! Nie kładź poszkodowanego-krwawienie może się nasilić, co grozi zachłyśnięciem się krwią. Nie podawaj nic do jedzenia i picia. Nie odchylaj głowy do tyłu. Nie zaciskaj skrzydełek nosa. Nie zostawiaj poszkodowanego samego.

5 Prezentacje wykonał Kamil Lisek uczeń klasy szóstej.


Pobierz ppt "Krwawienia, zranienia Przy różnego rodzaju krwawieniach niezwykle istotne jest zatamowanie wypływu krwi, aby nie dopuścić do zbyt dużej jej utraty, co."

Podobne prezentacje


Reklamy Google