Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Krwawienie z ,,nosa’’ 1. Gdy masz koło siebie rękawiczki załóż je.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Krwawienie z ,,nosa’’ 1. Gdy masz koło siebie rękawiczki załóż je."— Zapis prezentacji:

1 Krwawienie z ,,nosa’’ 1. Gdy masz koło siebie rękawiczki załóż je.
2. Ustaw chorego lekko pochylonego do przodu z uniesioną głową. Zapobiegnie to spływania krwi do dróg oddechowych. 3. Upewnij się czy nie ma w nosie ciał obcych np. koralików. 4. Zastosuj zimny okład na czoło, kark i nos (upewnij się, czy nie zaciska nosa)

2 KRWAWIENIE Z NOSA 5. Jeśli nie ma w pobliżu ciebie innej osoby możesz zrobić to wszystko samemu. 6.Jeśli krwawienie nie ustaje skonsultuj poszkodowanego z lekarzem. 7. Jeśli nie znasz przyczyny krwawienie idź do lekarza pierwszego kontaktu. 8. Jeśli krwawienie wystąpiło po urazie zadzwoń na pogotowie pod numer 999 lub 112.

3 KRWAWIENIE Z NOSA Uwaga !!! 1.Nie podawaj nic do jedzenia.
2.Nie kładź poszkodowanego (krwawienie może się nasilić ). 3.Nie odchylaj poszkodowanemu głowy do tyłu. 4.Nie zaciskaj skrzydełek nosa. 5.Nie zostawiaj poszkodowanego same go

4 ,,Urazy Oka’’ Żeby rozpoznać uraz oka trzeba sprawdzić czy oko nie ma ciał obcych np. piasek czy oko nie łzawi czy nie czuć bólu, pieczenia lub kłucia. Urazem oka może być także odruchowe zaciskanie powieki, światłowstręt zaburzenie widzenia i czy nie widać na czerwono.

5 Należy 1. Jeśli w oku tkwi ciało obce np. proszek czy piasek nie wbite w gałkę oczną należy zacząć obfite płukanie. 2. Załóż rękawiczki. 3. Głowę poszkodowanego pochyl lekko w stronę zranionego oka. Polewaj chłodną wodą lekkim strumykiem, żeby spływała od kącika do kącika.

6 URAZY OKA 4. Poszkodowanego należy skonsultować z okulistą.
5. Jeśli w gałkę oczną jest wbite ciało obce trzeba natychmiast skontaktować z okulistą i nie wyciągać ciała obcego.

7 Autor d-_-b Autor – Hubert Szczepanek Ilustrator – Hubert Szczepanek


Pobierz ppt "Krwawienie z ,,nosa’’ 1. Gdy masz koło siebie rękawiczki załóż je."

Podobne prezentacje


Reklamy Google