Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KONSTRUKCJE GEOMETRYCZNE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KONSTRUKCJE GEOMETRYCZNE"— Zapis prezentacji:

1 KONSTRUKCJE GEOMETRYCZNE

2 Przez konstrukcję geometryczną rozumiemy narysowanie figury za pomocą cyrkla i linijki. Linijka służy przy tym tylko do kreślenia prostych. Pojawiający się w zadaniu zwrot „skonstruować” lub „zbudować” należy rozumieć jako zwrot : skonstruować (zbudować) za pomocą cyrkla i linijki.

3 Można go pobrać z Internetu ze strony:
Konstrukcje geometryczne wykonujemy za pomocą cyrkla i linijki, ale możemy je wykonywać także w programie C.a.R. Można go pobrać z Internetu ze strony:

4 „C.a.R. (Compasses and Ruler) to rewelacyjny program wspomagający naukę geometrii euklidesowej i analitycznej oraz rozwiązywanie zadań konstrukcyjnych, przydatny szczególnie dla nauczycieli. Program jest najlepszą, bezpłatną alternatywą dla narzędzi umożliwiających tworzenie dynamicznych konstrukcji geometrycznych (dynamic geometry software, w skrócie DGS) np. popularnego Cabri. C.a.R. pozwala na tworzenie euklidesowe obiektów i konstrukcji geometrycznych (rysowanych za pomocą cyrkla i linijki) - punktów, prostych, wielokątów, okręgów, prostopadłych, równoległych itd. Punkty konstrukcyjne mogą mieć zmienne położenie i być animowane w czasie rzeczywistym. Możliwości programu i jego zastosowanie są bardzo szerokie.” Program wymaga zainstalowanego w systemie bibliotek Java 2 Runtime Enviroment (JRE), które można pobrać ze strony: w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Biblioteki i inne dodatki

5 Warto poznać C.a.R.!


Pobierz ppt "KONSTRUKCJE GEOMETRYCZNE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google