Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wykorzystanie narzędzi (aplikacji) TIK do pracy edukacyjnej w szkole podstawowej Edukacyjne wykorzystanie programu ZooBurst – sposób na metodę Wdrożenie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wykorzystanie narzędzi (aplikacji) TIK do pracy edukacyjnej w szkole podstawowej Edukacyjne wykorzystanie programu ZooBurst – sposób na metodę Wdrożenie."— Zapis prezentacji:

1 Wykorzystanie narzędzi (aplikacji) TIK do pracy edukacyjnej w szkole podstawowej Edukacyjne wykorzystanie programu ZooBurst – sposób na metodę Wdrożenie podstawy programowej kształcenia ogólnego w przedszkolach i szkołach

2 Jak pobudzić ucznia do twórczego myślenia? Jaki jest sposób na przedstawienie uczniowi metod rozwiązywania problemów? Ile czasu zajmuje omówienie wprowadzanej metody pracy?

3 Sposobem na przedstawienie krótko i obrazowo nowej metody, zagadnienia, historii jest aplikacja ZooBurst. Pozwala ona każdemu łatwo stworzyć swoją własną książkę, nawet w trójwymiarze. Tematyka książki zależy tylko od autora i jego wyobraźni. ZooBurst jest narzędziem, w którym może działać na odbiorcę ruch, dźwięk, obraz.

4 Celem tej prezentacji jest zainteresowanie programem ZooBurst nauczycieli, przedstawienie wybranych elementów aplikacji oraz……. poznanie metody Sześciu myślowych kapeluszy, która kierunkuje nasze myślenie.

5

6 Wejdźmy na stronę w zakładkę Cyfrowa Szkoła, odnajdźmy programy i aplikacje i spróbujmy poczytać o tym jak można w inny sposób niż PowerPoint utworzyć prezentację?www.ceo.org.pl

7 Tworzenie nowej książki

8 Dodajemy elementy książki Tworzymy tło książki Określamy kolory tła

9 Możemy poprawić lub uzupełnić książkę Oglądamy zmiany

10 Moje niedoskonałe książki w ciągłej edycji.

11 Czy zauważyliście zalety tej aplikacji? Interaktywna książeczka zainteresuje odbiorcę, a może zainspiruje do tworzenia swoich pozycji książkowych? Dzięki aplikacji zbyt długie, przeładowane treścią materiały można opracować w sposób krótki i działający na wyobraźnię.

12 Wada jest bardzo poważna: gdy nauczyciel lub uczeń pozna możliwości programu, spędzi przed komputerem wiele godzin. Nie jest to obojętne dla naszego zdrowia. Niemniej mój cel zostanie wówczas osiągnięty. Bakcyl ZooBursta został połknięty.

13 . Barbara Kanoniak Zespół Szkół w Kłomnicach Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "Wykorzystanie narzędzi (aplikacji) TIK do pracy edukacyjnej w szkole podstawowej Edukacyjne wykorzystanie programu ZooBurst – sposób na metodę Wdrożenie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google