Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wystawianie faktur i ich usuwanie i korekta.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wystawianie faktur i ich usuwanie i korekta."— Zapis prezentacji:

1 Wystawianie faktur i ich usuwanie i korekta.
Faktury VAT. Wystawianie faktur i ich usuwanie i korekta.

2 Fakturę VAT można wystawić do istniejącego paragonu, klikamy ikonę – Paragony na niebieskim pasku w głównym oknie programu i odnajdujemy interesujący nas paragon.

3 Podświetlamy wybrany paragon i klikamy przycisk – Wypisz fakturę
Podświetlamy wybrany paragon i klikamy przycisk – Wypisz fakturę. Pojawia się okno, w którym należy skontrolować numer faktury (program automatycznie numeruje faktury od nr 1). Jeśli praca z programem rozpoczęła się w ciągu roku a mamy już pewna ilość wystawionych faktur, należy wpisać właściwy numer. System będzie automatycznie numerował faktury od tego numeru. Kolejnym krokiem jest dodanie płatnika faktury – firmy, która zrefunduje zakup okularów. Klikamy przycisk – WYBIERZ i z listy firm wybieramy właściwą. Jeśli firmy nie ma w kartotece, klikamy – Dodaj i zakładamy ją a następnie wybieramy – WYBIERZ.

4 Uwaga! Jeśli płatnikiem ma być odbiorca, należy kliknąć – Dodaj i wprowadzić dane klienta (Kowalskiego) do kartoteki firm. System w tej wersji nie pobiera danych z kartoteki klientów.

5 Po dodaniu płatnika należy kliknąć w dolnej części okna przycisk – Zapisz. System zapyta czy fiskalizować fakturę (naciskamy – Cancel, ponieważ wystawiamy fakturę do paragonu) a w kolejnym oknie potwierdzamy wydruk faktury, klikając – OK.

6 Zostaje wydrukowana faktura (w dwóch egzemplarzach)
Zostaje wydrukowana faktura (w dwóch egzemplarzach). Należy zakreślić odpowiednią opcję – Oryginał/Kopia. Wystawioną fakturę znajdziemy klikając ikonę – Faktury, na lewym pasku w głównym oknie programu, lub w górnym pasku menu – Dokumenty – Sprzedaży - Faktury VAT.

7 Wybraną fakturę można usunąć, klikając przycisk – Usuń, korygować, klikając przycisk – Koryguj.

8 Po wybraniu opcji – Koryguj, pojawia się okno, w którym kontrolujemy numer korekty, formę płatności a następnie podświetlamy belkę z interesującym nas produktem i klikamy przycisk – Koryguj pozycję. W pojawiającym się okienku możemy zmienić cenę, ilość towaru i rabat. Następnie klikamy przycisk – OK. aby zatwierdzić zmiany.

9 Po dokonaniu korekt, klikamy przycisk – Zapisz i w kolejnym okienku potwierdzamy wydruk korekty faktury VAT. Otrzymujemy wydruk w dwóch egzemplarzach (zakreślamy odpowiedni napis – Oryginał/Kopia).

10 Aby usunąć korektę faktury VAT, klikamy – Dokumenty – Sprzedaży – Korekty Faktur VAT. W pojawiającym się oknie znajdujemy interesującą nas fakturę i klikamy – Usuń korektę. Potwierdzamy usunięcie korekty i otrzymujemy komunikat o jej usunięciu.

11 W celu wystawienia faktury bez zlecenia (paragonu), należy kliknąć w górnym pasku menu – Sprzedaż – Faktura VAT.

12 Wybieramy odbiorcę faktury z kartoteki (lub jeśli jest to nowa firma lub osoba fizyczna), zakładamy jej kartotekę i klikamy – WYBIERZ. Następnie klikamy przycisk – Dodaj pozycję i z magazynu dodajemy produkty. Uwaga! W tej opcji wystawiania faktury, nie jest możliwe wystawienie dokumentu z wyrobem medycznym (7% VAT), na fakturze będą widoczne poszczególne produkty z różnymi stawkami VAT. Następnie klikamy przycisk – Zapisz.

13 W kolejnym oknie (fiskalizowania faktury), w zależności od potrzeby klikamy – OK lub Cancel. W następnym oknie potwierdzamy wydruk faktury na drukarce.


Pobierz ppt "Wystawianie faktur i ich usuwanie i korekta."

Podobne prezentacje


Reklamy Google