Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Głód Na Świecie Paulina Łyzińska 2LB.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Głód Na Świecie Paulina Łyzińska 2LB."— Zapis prezentacji:

1 Głód Na Świecie Paulina Łyzińska 2LB

2 Trudna sytuacja żywieniowa na świecie polega głównie na niedoborze spożywanego jedzenia czyli na głodzie. Rocznie z głodu umiera od 13 do 18 mln ludzi. W ciągu jednego dnia około 75 tysięcy, w ciągu jednej minuty około 35 osób. Obecnie 826 milionów ludzi na świecie cierpi z powodu głodu i niedożywienia - z czego 792 miliony w krajach rozwijających się oraz 34 miliony w krajach uprzemysłowionych.

3

4 STATYSTYKI Co 3,6 sekundy na świecie ktoś umiera z głodu
Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), 1/3 ludności świata jest dobrze odżywiona, 1/3 jest niedożywiona, a 1/3 głoduje Aby pokryć niezaspokojone potrzeby świata w zakresie higieny i żywności, wystarczy 13 miliardów dolarów - tyle ludzie w USA i Unii Europejskiej wydają, co roku na perfumy Co roku na świecie umiera z głodu 15 milionów dzieci Niedożywienie powoduje 55 proc. z wszystkich zgonów dzieci na świecie. Za cenę jednego pocisku rakietowego szkoła pełna głodnych dzieci mogłaby przez 5 lat wydawać codzienny jeden posiłek.

5 Przyczynami szerzącego się głodu w wielu krajach są:
eksplozja demograficzna w krajach rozwijających się, wolne tempo rozwoju rolnictwa, konflikty zbrojne, klęski żywiołowe, niesprawiedliwy podział żywności, błędne decyzje polityczne, niewspółmierny wzrost liczby ludności do przyrostu żywności, nieodpowiednie magazynowanie i przechowywanie produktów rolnych i żywnościowych.

6 Likwidacja głodu Likwidacja głodu na świecie jest raczej niemożliwa ale można go ograniczyć. Sposoby ograniczania głodu na świecie to np.: Wspomaganie różnych akcji humanitarnych . Oszczędzanie wody . Szanowanie jedzenia. Rozwijanie rolnictwa na terenach, gdzie panuje głód. Szanujmy jedzenie, gdyż ono stanowi siłę do przeżycia dla człowieka, głód to najsilniejsza potrzeba ludzka, która trzyma go przy życiu, więc zanim wyrzucisz dobrą kanapkę, ciastko lub jakiekolwiek inne jedzenie zastanów się.

7 "Kiedyś będę tak bogaty, że będę jadł codziennie"
"Kiedyś będę tak bogaty, że będę jadł codziennie". Nie dla każdego bogactwem są pałace, luksusowe samochody, niektórzy tylko chcieliby zjeść, przeżyć a nie umrzeć z głodu..

8 Wchodząc w link i klikając na brzuszek pajacyka wspomagasz akcję dożywiania głodnych dzieci.

9


Pobierz ppt "Głód Na Świecie Paulina Łyzińska 2LB."

Podobne prezentacje


Reklamy Google