Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Woda źródłem życia. Jakie jest znaczenie wody w przyrodzie i w życiu człowieka? Zapewnienie warunków życia Udział w krążeniu materii oraz w powstawaniu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Woda źródłem życia. Jakie jest znaczenie wody w przyrodzie i w życiu człowieka? Zapewnienie warunków życia Udział w krążeniu materii oraz w powstawaniu."— Zapis prezentacji:

1 Woda źródłem życia

2 Jakie jest znaczenie wody w przyrodzie i w życiu człowieka? Zapewnienie warunków życia Udział w krążeniu materii oraz w powstawaniu i przeobrażaniu skał, minerałów i gleb Regulacja stosunków cieplnych Rola krajobrazotwórcza Źródło energii i funkcji komunikacyjnej Zapewnienie higieny i rekreacji

3 Woda w przyrodzie i w życiu człowieka.

4 Jakie jest zużycie wody w domach?

5 Co dzieje się z naszymi ściekami? Aby poznać historię ścieków postanowiliśmy wybrać się do oczyszczalni na ul Mazurską.

6 Metody oczyszczania ścieków: Mechaniczna polega na zatrzymywaniu zanieczyszczeń na specjalnych kratach.

7 Biologiczna polega na wykorzystaniu bakterii, które rozkładają materię organiczną.

8 Chemiczna polega na stosowaniu środków chemicznych.

9 Działanie oczyszczalni ścieków- schemat

10 Źródła informacji Pakiet edukacyjny Woda - ROEE Kraków. Chemia a ochrona środowiska- N.W.Skinder. Strony internetowe (www.wikipedia.pl)www.wikipedia.pl Własne obserwacje i notatki.

11 Autorzy prezentacji Zespół B akademii uczniowskiej Łukasz Samson Kamil Laskowski Milena Dąbrowska Patryk Mielczarek Marta Lemanowicz Aleksandra Łączyńska Za uwagę dziękujemy.


Pobierz ppt "Woda źródłem życia. Jakie jest znaczenie wody w przyrodzie i w życiu człowieka? Zapewnienie warunków życia Udział w krążeniu materii oraz w powstawaniu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google