Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

INSTRUMENTY HISTORIA Instrumenty to przyrządy służące do wydobywania dźwięków. Tylko nieliczne stare instrumenty przetrwały do naszych czasów. Na malowidłach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "INSTRUMENTY HISTORIA Instrumenty to przyrządy służące do wydobywania dźwięków. Tylko nieliczne stare instrumenty przetrwały do naszych czasów. Na malowidłach."— Zapis prezentacji:

1

2 INSTRUMENTY HISTORIA Instrumenty to przyrządy służące do wydobywania dźwięków. Tylko nieliczne stare instrumenty przetrwały do naszych czasów. Na malowidłach skalnych, płaskorzeźbach i mozaikach zachowały się jednak ich wizerunki. Dziś są one źródłem wiedzy o wyglądzie tych instrumentów. W niektórych kulturach instrumentom przypisywano magiczne właściwości. Z tego powody mogli ich używać tylko kapłani. Grą i śpiewem odstraszali oni dzikie zwierzęta lub złe duchy. Instrumenty wykorzystywano też do porozumiewania się na odległość. Służyły do tego między innymi różnego rodzaju bębny i rogi.

3 Instrumenty dzielimy na poszczególne grupy: Instrumenty strunowe Instrumenty perkusyjne Instrumenty dęte

4 INSTRUMENTY STRUNOWE –Źródłem dźwięku jest struna. –Wysokość dźwięku zależy od naciągnięcia struny. –Dźwięk zależy od grubości struny (czym grubsza tym dźwięk niższy). –Czym dłuższa tym dźwięk jest niższy.

5 Instrumenty strunowe dzielimy na: SMYCZKOWE np. skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas SZARPANE np. gitara, harfa, bandżo, mandolina, lutnia UDERZANE np. fortepian, pianino, cymbały

6 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "INSTRUMENTY HISTORIA Instrumenty to przyrządy służące do wydobywania dźwięków. Tylko nieliczne stare instrumenty przetrwały do naszych czasów. Na malowidłach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google