Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wyrównywanie szans edukacyjnych Gimnazjum nr 12 w Tychach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wyrównywanie szans edukacyjnych Gimnazjum nr 12 w Tychach."— Zapis prezentacji:

1 Wyrównywanie szans edukacyjnych Gimnazjum nr 12 w Tychach

2 wróć menu dalej Wspólne projekty Komunikacja internetowa Szkolna Platforma Edukacyjna E-edukacja Eksperymenty koniec

3 wróć menu dalej E-edukacja Z myślą o uczniach z nauczaniem indywidualnym lub przez długi okres przebywających na zwolnieniu lekarskim od pewnego czasu opracowywane i gromadzone są materiały na szkolnej stronie internetowej w dziale E-EDUKACJA. Prace te opracowywane są przez nauczycieli lub przez uczniów pod okiem nauczycieli. Znajdują się tam prezentacje, streszczenia, teksty lektur, samouczki i linki do innych przydatnych stron edukacyjnych i słowników internetowych. Uczeń nieobecny na lekcji zyskuje materiał, który może mu pomóc nadrobić zaległości. Uczeń obecny na lekcji zyskuje materiał, który może mu pomóc utrwalić swą wiedzę www.gim12.tychy.pl/edukacja/

4 wróć menu dalej Komunikatory internetowe Wielu nauczycieli korzysta też z dobrodziejstwa komunikacji internetowej umożliwiając uczniom uzyskanie dodatkowej pomocy często nawet w godzinach późnowieczornych. Sprzyja to zarówno edukacji uczniów jak i nawiązywaniu bliższych kontaktów, owocujących lepszym wzajemnym zrozumieniem i wydajniejszą pracą na lekcjach. Zwłaszcza osoby z nauczaniem indywidualnym zyskują tutaj możliwość dodatkowej porady u niektórych nauczycieli.

5 wróć menu dalej Platformy edukacyjne W roku 2009 szkoła na swoim serwerze zainstalowała platformę edukacyjna moodla. Nauczyciele zostali przeszkoleni z zakresu jej użytkowania i stopniowo wprowadzali tam materiały dla uczniów. W bieżącym roku szkolnym zacieśniliśmy współpracę z Centrum Edukacyjnym LIBRUS i staliśmy się użytkownikami ich Szkolnej Platformy Edukacyjnej. Całe grono pedagogiczne zostało przeszkolone. Narzędzie to jest znacznie łatwiejsze w użytkowaniu i w powiązaniu z Dziennikiem Internetowym stanowi funkcjonalną całość dostępną wszystkim naszym uczniom. W ten sposób pragniemy rozszerzyć pomoce dydaktyczne do lekcji oraz dać naszym uczniom dodatkowe możliwości samodzielnej pracy w domu. Odpowiednio opracowane lekcje, zamieszczone na platformie, pozwalają uczniom na dostosowanie tempa nauki do swoich możliwości. Pozwalają na nadrabianie zaległości również z lekcji, kiedy uczeń był nieobecny w szkole.

6 wróć menu dalej Eksperymenty W klasach informatycznych poprowadzono jako ciekawostkę i eksperyment, lekcje poprzez Internet z nauczycielami przebywającymi w tym czasie w swoim domu. Było to interesujące doświadczenie dla obu stron. Dotychczas odbyły się trzy lekcje tego typu.

7 Wyrównywanie szans edukacyjnych Gimnazjum nr 12 w Tychach Dziękujemy!


Pobierz ppt "Wyrównywanie szans edukacyjnych Gimnazjum nr 12 w Tychach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google