Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał"— Zapis prezentacji:

1 Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie

2 DANE INFORMACYJNE: Nazwa szkoły: Zespół Szkół – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lubaniu ID grupy: 96/95_MP_G1 Opiekun: mgr Jarosław Kulpa Kompetencja Matematyczno – przyrodnicza Temat projektowy: K-29 PLANOWANIE I LICZENIE ZAWSZE W CENIE Semestr/rok szkolny: III semestr 2010/2011

3 PLANOWANIE I LICZENIE ZAWSZE W CENIE Cele projektu: 1. Rozwijanie postawy przedsiębiorczości u uczniów. 2. Poznanie zasad obliczania poniesionych kosztów i osiąganych zysków. 3. Poszerzenie wiedzy dotyczącej praktycznego zastosowania obliczeń objętości i pola powierzchni całkowitej podstawowych brył. 4. Kształtowanie wyobraźni przestrzennej.

4 DOCHÓD A PRZYCHÓD – RÓŻNICA – PRZYKŁAD Pan Kowalski ma zamiar przewozić samochodem odpłatnie zainteresowaną grupę osób. Po przejechaniu 300 km ci wszyscy ludzie płacą mu łącznie 450 złotych. To jest jego przychód. Pan Kowalski jedzie na stację benzynową i wydaje na przykład 110 złotych na paliwo. To jest jego koszt. 450 – 110 = to jest dochód Pana Kowalskiego Dochód = przychód – koszty. info: dochód to pojęcie podatkowe, zysk to pojęcie bilansowe

5 DOCHÓD A PRZYCHÓD – RÓŻNICA – PRZYKŁAD Powyższe równanie pozwala nam ustalić, że podstawa do opodatkowania podatkiem dochodowym mogłaby wynosić 340 złotych. Jakie koszty i na jakich zasadach mogą być odliczane od przychodów definiują ustawy. Najważniejsza chyba dla przedsiębiorcy sprawa to wynik rachunku zysków i strat. zysk netto = zysk brutto – podatek dochodowy (uwaga! zysk brutto nie zawsze = dochód)

6 Ustaliliśmy formę pracy. Po zapoznaniu się z podstawowymi pojęciami dotyczących przedsiębiorczości przystąpiliśmy to pracy wg następującego harmonogramu: I. Zakup materiałów do wykonania modeli brył - opakowań II. Wykonanie modeli brył - opakowań III. Obliczanie objętości i pola powierzchni całkowitej modeli - opakowań IV. Wirtualny zakup słodyczy V. Przeliczenie ekonomiczności poszczególnych opakowań VI. Ustalenie cen sprzedaży słodyczy, dla zysku 1 zł VII. Uczestniczenie w kiermaszu

7 WYKONYWANIE MODELI BRYŁ - OPAKOWAŃ

8

9

10

11 RYSUJEMY OSTROSŁUP PRAWIDŁOWY CZWOROKĄTNY

12

13

14

15 RYSUJEMY OSTROSŁUP PRAWIDŁOWY CZWOROKĄTNY

16 RYSUJEMY OSTROSŁUP PRAWIDŁOWY CZWOROKĄTNY

17

18 RYSUJEMY OSTROSŁUP PRAWIDŁOWY CZWOROKĄTNY

19

20 OBLICZANIE OBJĘTOŚCI I POLA POWIERZCHNI CAŁKOWITEJ WYKONANYCH MODELI BRYŁ - OPAKOWAŃ

21

22

23

24

25 Nr opakowania Objętość opakowania [cm 3 ] Pole powierzchni całkowitej opakowania [cm 2 ] Waga cukierków [dag] Ekonomiczność opakowania [cm 2 /dag]

26 Nr opakowania Objętość opakowania [cm 3 ] Pole powierzchni całkowitej opakowania [cm 2 ] Waga cukierków [dag] Ekonomiczność opakowania [cm 2 /dag]

27 WYKRES PRZEDSTAWIA ILE CM 2 POSZCZEGÓLNYCH OPAKOWAŃ ZUŻYTO TO ZAPAKOWANIA W NICH 1 DAG SŁODYCZY

28 CENNIK SŁODYCZY

29 NAJBARDZIEJ EKONOMICZNE OPAKOWANIA

30 NAJMNIEJ EKONOMICZNE OPAKOWANIA

31 PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ EKONOMICZNYCH I. Łącznie 28 wybranych opakowań miało objętość cm 3 II. Łącznie 28 wybranych opakowań miało powierzchnię cm 2 III. Łącznie w 28 wybranych opakowaniach zmieściło się blisko 12,5 kg cukierków, za które zapłaciliśmy 175 zł. IV. Zużyliśmy 6 kolorowych bloków technicznych łącznie za sumę 42 zł V. Wydaliśmy zatem łącznie: 217 zł VI. Cena 1 kg sprzedawanych przez nas cukierków musi zatem wynosić: 217 zł : 12,466 = 17,40 zł VII. Zatem 1 kg sprzedawaliśmy drożej o 3,40 zł w stosunku do ceny zakupu.

32 UCZESTNICZYLIŚMY W KIERMASZU

33 EFEKTY - PODSUMOWANIE PRACY W 3 SEMESTRZE A. Znamy podstawowe pojęcia ekonomiczne. B. Umiemy obliczyć objętość bryły i jej Pc. C. Obsługujemy EXCELA. D. Ćwiczyliśmy wyobraźnię przestrzenną. E. Pracujemy w grupie. F. Podejmujemy wyzwania do nowych działań.

34 PODZIĘKOWANIAPODZIĘKOWANIA: A. Pani Dyrektor Beacie Pawłowskiej za całokształt pomocy w projekcie unijnym RPK. B. Panu woźnemu Markowi Traczykowi za sobotnie otwieranie szkoły. C. Pani Renacie Hinc – obsługa kuchni. D. Pani Ilonie Skuczyńskiej za udostępnianie pracowni komputerowej. E. Pani Katarzynie Mroczkowskiej za udostępnianie sali lekcyjnej z tablicą interaktywną. F. Radzie Rodziców za pokrycie kosztów na zakup niezbędnych pomocy do realizacji projektu. G. Rodzicom za wszelką pomoc.

35 ŹRÓDŁAŹRÓDŁA: A. pl.wikipedia.org/ pl.wikipedia.org/ B. C. przychod-roznica-przyklad/ przychod-roznica-przyklad/ D. E.

36 NASZA GRUPA 96_95_MP_G1

37 Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie


Pobierz ppt "Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał"

Podobne prezentacje


Reklamy Google